Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przyspiesza transformację cyfrową

Kuehne + Nagel otworzył dwa nowe Centra Innowacji w Utrechcie (Holandia) i Singapurze. Mają one przyspieszyć rozwój i wdrażanie nowych technologii oraz nowoczesnych rozwiązań logistycznych.

Głównym obszarem działalności Centrum Innowacji w Utrechcie będą najbardziej znaczące technologie z zakresu automatyzacji i innowacyjnych rozwiązań wspierających kompletację zamówień. Kuehne + Nagel jest jednym z pierwszych operatorów logistycznych, którzy wprowadzili roboty współpracujące w ramach partnerstwa z Universal Robots. Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku w Singapurze będzie prowadzić badania i działania realizacyjne w obszarze nowych rozwiązań ukierunkowanych na systemy komunikacji międzymagazynowej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy danych i Internetu przedmiotów. Oba centra nawiązały współpracę partnerską z uczelniami wyższymi, start-up’ami oraz innymi organizacjami. Celem współpracy będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Centra są dostępne dla klientów, którzy samodzielnie będą mogli zobaczyć, w jaki sposób nowe technologie i rozwiązania wpłyną na ich łańcuchy logistyczne. Ponadto nowo otwarte Centra Innowacyjności będą również wykorzystywane jako środowisko testowe i implementacyjne dla nowych technologii. - Pracujemy nad zapewnieniem bezproblemowej wymiany danych pomiędzy różnymi systemami w celu zwiększenia automatyzacji i minimalizacji udziału pracy fizycznej. Dodatkowo opracowujemy nowe usługi i interfejsy, aby umożliwić klientom bezproblemową komunikację z systemami Kuehne + Nagel. Zastosowanie metod z zakresu przetwarzania dużych zbiorów danych i analityki predykcyjnej pozwala zwiększyć wydajność i skuteczność w zarządzaniu łańcuchami logistycznymi - powiedział Martin Kolbe, specjalista ds. systemów informatycznych (CIO) w Kuehne + Nagel.
- Rynek kontraktowych usług logistycznych przechodzi istotne zmiany zapoczątkowane przez postęp cyfryzacji. Dzięki Centrom Innowacji inwestujemy w badania naukowe i nowe technologie, które mają przyspieszyć tę transformację – podkreślił Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku, wspierane przez Radę ds. Rozwoju Gospodarczego (EDB) w Singapurze, pozwoli operatorowi poszerzyć zasięg kontaktów z podmiotami rozpoczynającymi działalność biznesową i działającymi w obszarze technologii. W czasie ceremonii otwarcia w Singapurze Kuehne + Nagel ogłosił początek partnerstwa strategicznego z Honeywell, światowym dostawcą oprogramowania przemysłowego. Celem współpracy będzie wsparcie globalnych inicjatyw innowacyjnych Kuehne + Nagel w obszarze systemów komunikacji międzymagazynowej. Na całym świecie w magazynach firmy zostaną wdrożone wiodące w branży rozwiązania technologiczne oferowane przez Honeywell, m. in. systemy zarządzania głosowego, oprogramowanie do przetwarzania danych w chmurze oraz rozwiązania mające na celu automatyzację procesów magazynowych. Partnerstwo jest ukierunkowane na doskonalenie produktywności, dokładności i wydajności.

(red./źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.