Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel uruchamia cyfrową platformę kompleksowych usług morskich

Kuehne + Nagel uruchamia platformę Sea Explorer, oferując cyfrowy dostęp do największej sieci usług transportu morskiego, oparty na niezawodności i trwałości oraz uwzględniający czas tranzytu.

Platforma Sea Explorer umożliwia klientom Kuehne + Nagel łatwy dostęp do kompleksowych danych dotyczących bezpośrednich usług globalnego transportu morskiego. Dzięki dostępowi do ponad 3 tys. statków i ponad 750 bezpośrednich usług świadczonych w trybie tygodniowym, sieć zapewnia wszystkim branżom handlowym maksymalną elastyczność w zakresie globalnego transportu kontenerowego. Sea Explorer oparty jest na wysokim poziomie integracji i partnerstwa ze wszystkimi głównymi przewoźnikami.
Platforma stanowi poszerzenie wyjątkowych funkcji wyceny, księgowania i śledzenia transakcji oferowanych przez grupę Kuehne + Nagel. Opiera się na analizie biznesowej uzyskanej z różnych danych operacyjnych: algorytmy opracowane na bazie solidnej wiedzy branżowej sprzężone są z danymi Big Data i analizami prognozującymi dostarczanymi przez LogIndex, grupę zajmującą się przetwarzaniem danych w grupie Kuehne + Nagel. W platformie Sea Explorer usługi są uszeregowane według inteligentnych wskaźników opartych na technologii danych Big Data, w tym na dynamicznym wskaźniku niezawodności (DRI), ocenie emisji, nośności nominalnej i realistycznych czasach tranzytu dla poszczególnych usług. Obecnie około 75 proc. statków przybywa na czas, a niepewność co do czasu realizacji jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją klienci starający się odpowiednio zarządzać poziomem zapasów. Dzięki platformie Sea Explorer klienci mają obecnie dostęp do danych porównawczych dotyczących poszczególnych elementów usług.
 
- Wysoki poziom przejrzystości danych ma ogromne znaczenie w logistyce. Dzięki platformie Sea Explorer nasi klienci będą mogli uzyskać dostęp do największego na świecie portfolio usług transportu morskiego. W ten sposób mogą opierać swoje decyzje nie tylko na parametrach czasu tranzytu, ale również na zaawansowanych danych porównawczych, takich jak niezawodność usług i ocena emisji. Platforma Sea Explorer to kolejny ważny krok w naszym podejściu do cyfryzacji. To dynamiczny projekt otwarty na wprowadzanie dalszych udoskonaleń, które będą oparte na ścisłej współpracy z klientami - powiedział Otto Schacht, członek zarządu grupy Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za transport morski.

Grupa Kuehne + Nagel angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, oceanów i zachowania różnorodności biologicznej. Z tego względu ocena emisji dwutlenku węgla w sposób aktywny wspiera klientów w działaniach mających na celu zmniejszenie śladu węglowego w łańcuchu dostaw.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.