Dodaj ogłoszenie o pracy


W 2017 roku przychody ID Logistics wzrosły o ponad 24 proc.

ID Logistics podsumowało wyniki finansowe za 2017 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów o 24,2 proc. do poziomu 1,329 mld EUR. Firma znacząco wzmocniła swoją pozycję na europejskim rynku usług logistyki kontraktowej, szczególnie w obsłudze e-commerce, pozyskała nowych klientów i uruchomiła kolejne centra logistyczne.

W 2017 roku Grupa rozpoczęła realizację 16 nowych kontraktów, zgodnie z założeniami. W tym czasie przychody z działalności we Francji wzrosły o 8,8 proc. do 632,6 mln EUR. Natomiast przychody z działalności wygenerowanej na rynkach poza Francją wyniosły 696,7 mln EUR i wzrosły o 42,7 proc. W 2017 roku sprzedaż elektroniczna stanowiła ponad 12 proc. łącznych przychodów Grupy. W 4 kwartale przychody z obsługi branży e-commerce we Francji wzrosły o 42 proc., natomiast na innych rynkach o 55 proc. W ciągu zaledwie kilku lat ID Logistics stało się wiodącym dostawcą usług logistycznych dla e-commerce we Francji, teraz wdraża tę samą strategię w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji. Operator zdobył dużą wiedzę ekspercką w zakresie rozwiązań dla branży e-commerce i teraz może odpowiedzieć na potrzeby specjalistów z tej branży, dystrybutorów i producentów. Dzięki usługom o dużej wartości dodanej wspiera swoich klientów w najbardziej sprzedażowo gorących okresach roku, takich jak np. Black Friday czy szczyt przedświąteczny.  

ID Logistics w Polsce
W 2017 roku ID Logistics uruchomiło 3 nowoczesne centra logistyczne w Gliwicach, Bydgoszczy i Grodzisku Mazowieckim o łącznej powierzchni 70 tys. m. kw. W zarządzanych magazynach firma wdrożyła wiele innowacyjnych rozwiązań logistycznych, poprawiających poziom usług, produktywność i warunki pracy dla pracowników, m.in. strefę kontroli z rejestracją wideo w wysokiej rozdzielczości, trójwymiarowy model centrum logistycznego, wizualne zarządzanie dokami z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej, automatyczny magazynek do palet czy dedykowane narzędzie do monitorowania przebiegu wdrożeń nowych projektów, udostępniane klientom za pośrednictwem Internetu i aplikacji mobilnej. Polski zespół aktywnie wpierał rozpoczęcie działalności Grupy ID Logistics w Rumunii, gdzie koło Bukaresztu został przejęty magazyn dla sieci Carrefour o powierzchni 60 tys. m. kw., zatrudniający ok. 400 osób. - Dobre wyniki osiągnięte w 2017 roku dają nam solidną bazę do dalszego, dynamicznego rozwoju ID Logistics w Polsce. W naszej strategii na lata 2017-2019 mamy jasno określone cele, czyli wzmocnienie pozycji lidera w dedykowanej logistyce kontraktowej, rozwój oferty dla sieci handlowych i FMCG oraz rozszerzenie działalności o branżę e-commerce, kosmetyczną i odzieżową, w oparciu o międzynarodowe doświadczenie i know-how. Będziemy je konsekwentnie realizować - podsumował Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics.

Firma otrzymuje dużo zaproszeń do składania ofert przetargowych, większość z nich związana jest z obsługą e-commerce lub automatyzacją. W 2017 roku Grupa wygrała lub uruchomiła kilka nowych kontraktów. Na przekład w 4 kwartale został otwarty trzeci magazyn dla sieci Cdiscount we Francji o powierzchni 60 tys. m. kw. oraz platforma dla Opla w hiszpańskiej Saragossie, zatrudniająca blisko 300 pracowników.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.