Dodaj ogłoszenie o pracy


Vive Transport z certyfikatem TAPA

Vive Transport jako pierwsza ze spółek Grupy Vive uzyskała certyfikat TAPA. To ważny krok w kierunku zagwarantowania najwyższych norm bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw, ale też możliwość zaoferowania nowych usług. Otwiera to również drogę do obsługi łańcuchów dostaw wysokowartościowych produktów m.in. markowej odzieży, elektroniki i wielu innych dóbr konsumpcyjnych.

- Certyfikacja procesów logistyki transportowej i magazynowej jest kolejnym elementem konsekwentnie realizowanej przez spółkę strategii oferowania klientom wyselekcjonowanych usług w ramach zwinnego łańcucha dostaw. To co nas wyróżnia w sposobie prowadzenia biznesu to konsekwentne tworzenie, z klientami i interesariuszami,  łańcucha wspólnych wartości w logistyce. Uzyskany certyfikat jest tego kolejnym dowodem – powiedział Grzegorz S. Woelke, prezes zarządu Vive Transport i Vive Logistic Services.

TAPA (Technology Asset Protections Association) to Związek Ochrony Aktywów Technologicznych. To także międzynarodowa organizacja zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem dostaw w branży zaawansowanych technologii. Organizacja ta została założona w USA w 1997 r. Na rynkach europejskich działa od 1999 r. TAPA zrzesza ponad 500 producentów dóbr konsumpcyjnych z całego świata. Celem organizacji jest minimalizacja strat w produkcji, transporcie i dystrybucji produktów z przemysłu zaawansowanych technologii (high-tech, high-value).  Najbardziej istotnym przedsięwzięciem TAPA jest wprowadzenie Freight Security Requirement (FSR), czyli standardu dotyczącego bezpiecznego transportu. Firmy, które powadzą działalność według Wymagań Bezpieczeństwa Przewozu (FRS) otrzymują od organizacji specjalne certyfikaty, które stanowią dla klientów informację, że dany przewoźnik jest partnerem godnym zaufania i zapewnia nienaruszalność towarów podczas transportu i magazynowania. TAPA przyznaje certyfikaty w trzech kategoriach. O kategorii certyfikatu decyduje wartość przewożonych dóbr w określonym czasie.

(źr. Vive Transport)
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.