Dodaj ogłoszenie o pracy


4.0 w przemyśle i logistyce na targach CeMAT 2018

Już w kwietniu w Hanowerze w Niemczech odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów CeMAT 2018, tym razem pod hasłem „ Industry 4.0 meets Logistics 4.0”.

Te znane na świecie targi przemysłu, automatyki i logistyki to miejsce gdzie wyznaczane się najnowsze trendy. W tym roku wystawcy pokażą, jak działa fabryka przyszłości, a główną rolę odgrywać będzie intralogistyka. Będą tam obecni światowi producenci technologii automatyzacji, znani dostawcy robotyki oraz globalne korporacje z branży IT i oprogramowania.
W sektorze Logistics Experience Hub, kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje najnowsze technologie dla różnych segmentów łańcucha dostaw, w tym również jak działa i jak wdrażać logistykę 4.0. – np. innowacyjne rozwiązania w zakresie rozładunku i paletyzacji wysyłek, rozwiązania w zakresie identyfikacji, albo w jaki sposób projekty digitalizacyjne mogą być szybko i łatwo wdrażane poprzez zainstalowanie jednego modułu bezpośrednio na maszynie lub linii produkcyjnej. Na Forum Logistyki zostaną z kolei omówione przykłady najlepszych praktyk z różnych branż, w tym rozwiązania logistyczne dla handlu detalicznego i przemysłu spożywczego tj. inteligentne zarządzanie zwrotami.

Przemysłowy krajobraz szybko się zmienia, a maszyny i roboty są w coraz większym stopniu zdolne do podejmowania autonomicznych decyzji. Cyfryzacja jest kluczowym czynnikiem sukcesu w logistyce, gdzie jednym z głównych wyzwań jest zarządzanie złożonymi procesami i zwiększanie ich wydajności. Przyszłość należy od innowacyjnych procesów logistycznych, które mogą obsługiwać coraz bardziej złożone łańcuchy dostaw. Wymagane środowisko logistyczne zaczyna się od zautomatyzowanych magazynów, gdzie wszystkie procesy są zarządzane przez oprogramowanie i gdzie roboty pracują przez całą dobę, przemieszczając się autonomicznie przez hale i dostarczając towary we właściwe miejsce, we właściwym czasie i we właściwych ilościach. Podobnie dzieje się w przemyśle wytwórczym, gdzie procesy produkcyjne i logistyczne są coraz ściślej zintegrowane za pomocą inteligentnych technologii w ramach trwającego dążenia do zwiększenia efektywności i elastyczności, a tym samym obniżania kosztów. Podczas targów CeMAT zwiedzający będą mogli doświadczyć zbieżności produkcji 4.0 i logistyki 4.0.

CeMAT otwiera okno na przyszłość, w której cyfrowa produkcja, zintegrowane systemy energetyczne i inteligentne rozwiązania logistyczne radykalnie zmienią sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i prowadzimy działalność. W każdym scenariuszu inteligentnej fabryki przyszłości główne role odgrywać będą ludzie i maszyny. Jednak aby osiągnąć najwyższą wydajność, należy w pełni wykorzystać moc integracji cyfrowej. Targi umożliwią odwiedzającym doświadczanie zupełnie nowych form biznesu, pracy i współpracy, które są możliwe dzięki coraz bardziej połączonej sieci cyfrowej.
Największe na świecie targi techniki przemysłowej i logistycznej – CeMAT 2018, odbędą się w dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 r. w Hanowerze w Niemczech.

(red)



 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.