Dodaj ogłoszenie o pracy


DPD Polska nagrodzone tytułem „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2017”

DPD Polska zostało nagrodzone tytułem „Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2017” oraz główną nagrodą w tym konkursie – Złotą Statuetką za wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem ludźmi. Jest to kolejne wyróżnienie tego typu dla DPD Polska.

Co roku do rywalizacji w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przystępuje bardzo wiele firm z różnych branż. Audyt procesów i polityki personalnej prowadzonych w zgłoszonych organizacjach pozwala zidentyfikować skuteczne rozwiązania, ale przede wszystkim umożliwia dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz tworzenie najwyższych standardów HR w firmach działających w Polsce. Konkurs stanowi więc jednocześnie forum wymiany doświadczeń i pomysłów na to, jak kształtować rolę HR jako strategicznego partnera w organizacji.  
Nagroda przyznana przez Kapitułę Konkursu potwierdza, że DPD Polska wyznacza najwyższe standardy i jest liderem nie tylko w obszarze świadczenia usług kurierskich, ale też zarządzania ludźmi. Złota Statuetka to nie jedyna nagroda dla DPD Polska z zakresu HR. Firma ponownie otrzymała także certyfikat „HR Najwyższej Jakości”, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.
– Cieszy nas, że nasze codzienne wysiłki nastawione na budowanie przyjaznego miejsca pracy, w którym wszyscy możemy się rozwijać zawodowo, zostały docenione przez zewnętrznych ekspertów. Ponowne przyznanie tej nagrody – pierwszy tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi otrzymaliśmy w roku 2015 – świadczy to tym, że konsekwentnie utrzymujemy najwyższe standardy zarządzania i realizujemy naszą wizję, by być pracodawcą z wyboru – mówi Marta Westrych – Andrzejczyk, dyrektor personalna DPD Polska.

(red.)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.