Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS uruchomił bezpośrednie połącznie cargo między USA a Dubajem

UPS uruchomił codzienne bezpośrednie połączenie ze swojego globalnego portu lotniczego w Louisville w stanie Kentucky do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Skróci to czas dostawy przesyłek z obu Ameryk do najważniejszych lokalizacji na Bliskim Wschodzie o jeden pełny dzień roboczy.

Połączenie, obsługiwane przez nowy jumbo jet 747-8F z floty UPS (największy samolot jaki kiedykolwiek był we flocie firmy), stanowi element rozbudowy inteligentnej globalnej sieci logistycznej UPS oraz wpisuje się w działania UPS, jako oficjalnego partnera logistycznego Expo 2020 w Dubaju. - Zjednoczone Emiraty Arabskie prowadzą wymianę handlową ze wszystkimi 50 stanami USA i stały się rynkiem, na który trafia największa część amerykańskiego eksportu na Bliski Wschód. Znaczenie Dubaju jako ośrodka handlu międzynarodowego rośnie z każdym dniem. Teraz nasze towary i przesyłki ekspresowe będą dostarczane o jeden dzień szybciej – powiedział Jim Barber, prezes UPS International. - Dla firm wchodzących na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w inne szybko rozwijające się sektory przemysłowe i handlowe w regionie, stwarza to wielkie możliwości rozwoju. Nasze nowe połączenie to kolejny przykład ciągłego rozwijania inteligentnej globalnej sieci logistycznej UPS, w ramach której transportuje się produkty stanowiące 3 proc. globalnego PKB. Wszystko po to, by sprostać stale rosnącym wymaganiom w zakresie handlu międzynarodowego.

Trasa liczy 12,4 tys. km i jest najdłuższą regularną trasą obsługiwaną przez UPS w historii. Obsługa tej trasy jest możliwa dzięki nowemu samolotowi 747-8s, który zapewnia dużą ładowność na długich dystansach. Obecnie nowe połączenie jest realizowane raz w tygodniu, a od 27 lutego będzie realizowane codzienne, od wtorku do soboty. Nowe połączenie wpisuje się w plany rozszerzenia obecności firmy w Dubaju, gdzie mieści się siedziba UPS na region Półwyspu Indyjskiego, Bliskiego Wschodu i Afryki (ISMEA). UPS zapewnia odpowiednią przepustowość, technologię i personel na potrzeby obsługi klientów wysyłających swoje towary do Dubaju i przez Dubaj w okresie poprzedzającym Expo 2020 oraz po tym wydarzeniu. UPS działa w regionie od 1989 roku.

Połączenie Louisville-Dubaj to element rozległej, międzynarodowej sieci logistycznej UPS, której początkiem i końcem jest port UPS Worldport w Louisville w stanie Kentucky. Po dotarciu do Dubaju przesyłki są przeładowywane do samolotu lecącego do Shenzhen w Chinach, gdzie znajduje się największy ośrodek UPS w Azji. Następnie w Shenzhen ładowane są przesyłki przeznaczone dla Stanów Zjednoczonych i samolot powraca do portu Worldport przez Anchorage na Alasce. Dzięki uruchomieniu nowego połączenia zwiększy się również ilość przesyłek obsługiwany przez UPS na trasie Kolonia-Dubaj, co pozwoli na lepsze zaspokajanie potrzeb klientów wysyłających przesyłki z Europy na Półwysep Indyjski, Bliski Wschód i do Afryki.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.