Dodaj ogłoszenie o pracy


Kilargo i Frigo Logistics przedłużają współpracę

Producent lodów Kilargo i Frigo Logistic przedłużyli współpracę dotyczącą obsługi logistycznej  oraz dystrybucji produktów głęboko mrożonych na terenie Polski. Negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu zostały zakończone na przełomie października i listopada ub.r. Współpraca pomiędzy firmami oparta jest na partnerskich relacjach, zaufaniu i wysokiej jakości usług jakie zapewnia Frigo Logistics, co potwierdza przedłużenie umowy na kolejne lata.


Kilargo powstało w 1992 roku jako niewielka firma rodzinna usytuowana w Chechle Pierwszym pod Pabianicami. W ciągu kilkunastu lat z firmy, której jedynym produktem był sandwicz lodowy, Kilargo stało  się jednym z większych producentów lodów w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj fabryki firmy są wyposażone w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia, dostarczane przez renomowanych producentów, zapewniające wysoką jakość produkcji przy minimalizowaniu kosztów. - Podejmując decyzję o przedłużeniu współpracy z Frigo Logistics kierowaliśmy się przede wszystkim wysoką jakością świadczonych usług (KPI na najwyższym poziomie), doświadczeniem, profesjonalizmem i rynkową ofertą na usługi logistyczno-dystrybucyjne. W naszym przypadku, dystrybucja i logistyka jest kluczowym elementem – powiedział Daniel Chudzik, członek zarządu Kilargo.
- Lody to jeden z najbardziej wymagających produktów w sektorze FMCG z uwagi na wysoką sezonowość produktów. Logistyka i dystrybucja tego typu towarów jest bardzo wymagająca, tym bardziej cieszymy się, że przedłużyliśmy umowę o współpracy z Kilargo. - podkreślił Kristof Verbruggen, prezes zarządu Frigo Logistics.

Frigo Logistics to operator logistyczny zajmujący się logistyką produktów głęboko mrożonych. Jest częścią Nichirei Holding Holland B.V, które wchodzi w skład japońskiego koncernu Nichirei z siedzibą w Tokio, będącego jednym z czołowych operatorów w zakresie  logistyki produktów głęboko mrożonych na świecie. Frigo Logistics posiada nowoczesne magazyny oraz centra dystrybucji zlokalizowane w podwarszawskim Błoniu, Radomsku oraz Żninie koło Bydgoszczy. Spółka jest liderem w krajowym przewozie żywności w temperaturze minus 25 °C.

(źr. Frigo Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.