Dodaj ogłoszenie o pracy


UTA przejęła większość udziałów Timex Card

Spółka UTA przejęła 51 procent udziałów w polskiej firmie dystrybucyjnej Timex Card, co stanowi największe przejęcie udziałów w historii spółki. Tym samym UTA umocniło pozycję w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie. Równolegle UTA wzmacnia również swoją działalność w Bułgarii, rozwijając własną spółkę.

Polska firma dystrybucyjna Timex Card działa na polskim rynku od ponad 25 lat, a w krajach bałtyckich i na Ukrainie od ponad dziesięciu lat. Wraz z nabyciem jej udziałów, UTA rozszerza swoją obecność na rynku środkowo- i wschodnioeuropejskim oraz może szybciej i skuteczniej rozwijać swoje produkty w tym bardzo dynamicznie rozwijającym się regionie wzrostu. Polska, która jest jednym z głównych międzynarodowych rynków transportowych w Europie oraz kraje bałtyckie stanowią prawie 35 procent europejskiego rynku kabotażowego (w przeliczeniu na liczbę ton na kilometr).
- Dzięki przeprowadzonej transakcji jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów i możemy jeszcze szybciej oferować nowe produkty i usługi - mówi Volker Huber, prezes UTA. - Poprzez transakcję nabycia chcemy też zwiększyć nasz udział rynkowy w przedsiębiorstwach z sektora transportu towarów i jednocześnie w odniesieniu do pojazdów osobowych i użytkowych do 3,5 tony. Obecnie z rozwiązań UTA korzysta około 1800 przedsiębiorstw transportowych w sześciu krajach; oprócz różnych usług w zakresie mobilności rozwiązania te obejmują również interoperacyjne rozwiązania poboru opłat drogowych, a także zapewniają dostęp do sieci składającej się z ponad 55 tys. punktów akceptacji.

(źr. UTA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.