Dodaj ogłoszenie o pracy


20 tys. dolarów od firmy UPS trafi do podopiecznych fundacji DKMS

Fundacja UPS, charytatywne ramię firmy, przekazała fundacji DKMS grant o wartości 20 tysięcy dolarów. DKMS to organizacja o światowym zasięgu, która szuka dawców dla pacjentów potrzebujących przeszczepu komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.
- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie UPS za przekazany grant - powiedział Marek Makowski – koordynator ds. fundraisingu Fundacji DKMS. - Jednak największe uznanie należy się pracownikom firmy, którzy licznie zarejestrowali się jako Dawcy. Bardzo dziękujemy!
W ramach lipcowych Dni Wolontariatu, w biurach UPS w Łodzi i we Wrocławiu, została przeprowadzona akcja zachęcająca do zarejestrowania się w charakterze potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku. Dzięki akcji, blisko 90 pracowników UPS zarejestrowało się w bazie Dawców.  

W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 140 000 potencjalnych dawców. Pieniądze z grantu zostaną przeznaczone na wsparcie osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny, a także promowanie nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.