Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx Express uruchomił olbrzymi cargo hub na lotnisku w Szanghaju

FedEx Express otworzył nowy olbrzymi cargo hub - FedEx Shanghai International Express i Cargo Hub na międzynarodowym lotnisku Shanghai Pudong. Inwestycja ma zwiększyć skuteczność globalnej sieci FedEx, głównie w obsłudze przesyłek ze wschodnich Chin do USA i Europy.

Nowe centrum obsługi przesyłek FedEx w Szanghaju jest największym tego typu hubem w Szanghaju. Sortownia o powierzchni 134 tys. m.kw. została wyposażona  w najnowocześniejsze technologie i powierzchnię z urządzeniami chłodniczymi. Uruchomiono w nim także dedykowane centrum obsługi klienta. FedEx obsługuje obecnie 66 lotów tygodniowo z / na lotnisko Shanghai Pudong. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi nowa sortowania może obsłużyć do 36 tys. przesyłek na godzinę. Wydzielona strefa dla chińskich służb celnych oraz chińskich inspekcji kontrolnych, usprawnia i przyspiesza cały proces odprawy celnej.

Lotnisko w Szanghaju znajduje się w czołówce trzech największych centrów logistycznych i spedycyjnych na świecie, w roku 2017 obsłużyło ponad 3,8 mln ton ładunków.
(red./źr. FedEx)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.