Dodaj ogłoszenie o pracy


Rada nadzorcza CTL Logistics powołała nowy zarząd

Rada nadzorcza CTL Logistics zdecydowała o powołaniu nowych członków zarządu, w tym prezesa firmy. Zmiana kierownictwa spółki ma związek z przygotowaniami do realizacji nowej strategii biznesowej Grupy. Na prezesa zarządu i jednocześnie dyrektora zarządzającego CTL Logistics powołano Grzegorza Bogackiego, a nowym członkiem zarządu i dyrektorem  ds. rozwoju CTL Logistics został Grzegorz Kuś. Dotychczasowy prezes zarządu - Jarosław Król, zdecydował się kontynuować karierę poza Grupą CTL.

Nowy prezesa zarządu CTL Logistics - Grzegorz Bogacki, związany jest z CTL Logistics od 2015 r. Początkowo pełnił funkcję dyrektora ds. strategicznych i rozwoju. We wrześniu 2015 r. objął stanowiska głównego księgowego Grupy. Od lipca 2016 r. sprawował także funkcje dyrektora zarządzającego w spółce CTL Maczki-Bór S.A. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunkach: Zarządzanie i Rachunkowość oraz Ekonomia, Finanse i Bankowość. Jest absolwentem Europejskich Studiów Menadżerskich na tej samej uczelni. Uzyskał również tytuł MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przed dołączeniem do grupy CTL Logistics Grzegorz  Bogacki pracował w Grupie Orlen, gdzie zdobył wszechstronne doświadczenie z zakresu m.in.  zarządzania, finansów, controllingu i księgowości. Grzegorz Bogacki pełnił również funkcję Prezesa Zarządu Ekonaft Sp. z o. o.  oraz członka zarządu kilku spółek Grupy Orlen. Był także szefem projektu konsolidacji rafinerii w Trzebini i Jedliczu.

Grzegorz Kuś, który pełni również funkcje dyrektora  zarządzającego oraz członka zarządu CTL Service, została powołany jednocześnie na stanowisko dyrektora ds. rozwoju, członka zarządu Grupy CTL Logistics, zachowując jednocześnie swoje funkcje w spółce CTL Service. Kuś będzie odpowiedzialny za budowanie relacji z klientami oraz przygotowanie i realizację nowej strategii rozwoju Grupy. Na stanowisku dyrektora ds. rozwoju Grzegorz Kuś zastąpił Sylwię Dunn, która rozstała się z Grupą CTL. Grzegorz Kuś jest absolwentem Wydziału Techniki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Firmą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Do Grupy CTL Logistics dołączył w 2003 r., obejmując funkcję prezesa zarządu MB EKO. Od 2004 r. związany jest ze spółką CTL Service. W maju 2017 r. objął dodatkowo stanowisko dyrektora zarządzającego i członka zarządu w CTL Północ. Posiada doświadczenie w marketingu, sprzedaży i zarządzaniu. Przed dołączeniem do Grupy CTL Logistics pracował między innymi w Hucie Katowice S.A. i Hucie Bankowej. Pełnił także funkcje dyrektora handlowego i dyrektora zarządzającego w Mikama S.A. Był dyrektorem naczelnym i prezesem zarządu Prefstal Sp. z o. o.

(źr. CTL Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.