Dodaj ogłoszenie o pracy


Pekaes uruchomił międzynarodowe przewozy ładunków ponadgabarytowych

Pekaes, poinformował o rozszerzeniu palety usług transportowych o przewóz towarów ponadgabarytowych. Dzięki wykorzystaniu różnych środków transportu, przewóz dużych ładunków obejmie swoim zasięgiem niemal cały świat.
Nowy serwis Pekaes obejmuje transport ładunków, które z uwagi na wymiary czy ciężar wymagają indywidualnych rozwiązań. Wśród bogatej palety tego typu towarów znajdują się między innymi konstrukcje stalowe, maszyny i urządzenia przemysłowe, budowlane, rolnicze, prasy a także potężne kotły, transformatory i generatory. Operator zorganizuje również transport łodzi, jachtów, ogromnych zbiorników, pieców przemysłowych, elementów elektrowni wiatrowych czy nowoczesnych pojazdów szynowych, jak i wielu innych dużych ładunków.
– Do obsługi zleceń w tym zakresie dedykowaliśmy zespół ekspertów z ponad 20-letnim doświadczeniem w realizacji przewozów ponadgabarytowych. To co wyróżnia nasz serwis od innej tego typu oferty dostępnej na rynku, to wysoka jakość świadczonych usług, ogromne zaangażowanie i indywidualne podejście naszych ekspertów do każdego zlecenia – mówi Maciej Bachman, prezes Grupy PEKAES.
Operator w ramach nowej usługi zapewnia koordynację przewozów ponadgabarytowych w całym łańcuchu dostaw z wykorzystaniem różnych gałęzi transportowych od drogowej, poprzez morską, lotniczą, kolejową czy śródlądową. Firma organizuje też przeładunek towarów ciężkich i ponadgabarytowych, weryfikację trasy przejazdu oraz organizację zezwoleń specjalnych i konwojów. Zapewnia tez pełną obsługę celną i wiele usług dodatkowych, m.in. ekspertyzy mostowe, czasowy demontaż infrastruktury drogowej. - Możemy przeprowadzić najbardziej złożone operacje logistyczne i podjąć się różnych wyzwań, takich jak na przykład usługi dedykowane dla producentów maszyn i urządzeń polegające na rozładunku i precyzyjnym ustawieniu maszyn czy też urządzeń na fundamentach. Do każdego zadania podchodzimy indywidulnie, z największym zaangażowaniem – dodaje Robert Alot, kierownik Działu Przewozów Ponadgabarytowych Pekaes.

(źr. Pekaes)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.