Dodaj ogłoszenie o pracy


Menedżerowie DHL Express wyruszają w rowerową Podróż dla Innych – do przebycia mają 1200 km

Menedżerowie DHL Express znowu wyruszają w rowerową Podróż dla Innych, której celem jest zebranie środków na pomoc Annie i Paulinie. Uczestnikami 3. charytatywnej akcji jest ponownie rowerowe trio – entuzjaści sportu, wolontariusze, a na co dzień menadżerowie firmy DHL Express – Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i wieloletni klient firmy, Staszek Wojtanek. Tym razem trasa podróży zaplanowanej w dniach 19-25 sierpnia br. przebiega ze Szczecina przez Karkonosze, aż do Ustrzyk Górnych. 1200 km to długość trasy do pokonania, na łącznej wysokości wzniesienia terenu – 12tys. m! Akcji patronują fundacje DHL- Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim, otaczające opieką oraz wsparciem Annę i Paulinę.

KAŻDY MOŻE POMÓC, to hasło towarzyszące tegorocznej Podróży dla Innych, w którą wraz z uczestnikami rowerowej akcji zaangażowali się sponsorzy, ludzie dobrej woli oraz pracownicy DHL Express. Podczas przygotowań do wyprawy oraz w czasie jej trwania, tak jak co roku, prowadzona jest zbiórka środków finansowych dla dwójki podopiecznych fundacji:
Dla Anny z niepełnosprawnością ruchową, której marzeniem jest możliwość samodzielnego poruszania się. Aby jej marzenie mogło się spełnić, niezbędny jest zakup wózka inwalidzkiego.
Dla Pauliny, która walczy z ciężką chorobą o każdy dzień spędzony ze swoją kochającą rodziną. Do walki z chorobą potrzebne są środki finansowe zapewniające jej właściwe leczenie.

Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek - na co dzień menadżerowie, a po pracy zapaleni entuzjaści sportów. Łączy ich przyjaźń, wspólna pasja do roweru oraz chęć pomagania innym. W 2015 roku na rzecz podopiecznych fundacji pokonali 900 km z Tatr na Hel w 4 dni. Rok temu przejechali trasę 1400 km w 6 dni z Ustrzyk Górnych przez Mazury aż do Świnoujścia. Zebrane środki zostały przeznaczone na pomoc szóstce podopiecznych fundacji.

FUNDACJE WSPIERAJĄCE „PODRÓŻ DLA INNYCH 2017” - Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim”, założona została w 2007 roku z inicjatywy ludzi dobrej woli, a jej głównym celem jest niesienie pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym (www.jednidrugim.pl) oraz Fundacja DHL Dostrzegamy Innych Ludzi, która powstała w 2012 roku z inicjatywy pracowników DHL Express od wielu lat udzielających się na rzecz wolontariatu, pomocy społecznej i opieki zdrowotnej (ww.dhl-fundacja.pl).

KAŻDY MOŻE POMÓC
Podopiecznych akcji „Podróż dla Innych 2017” może wesprzeć każdy, wpłacając dobrowolne sumy na konto Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem: „akcja Podróż dla Innych 2017”: Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, Bank CitiHandlowy:47 1030 0019 0109 8530 0043 3352.

Do tej pory w akcję zaangażowały się firmy M.B.B. Logistics, Fundacja Warbud – Warto pomagać, AGAP, MB Marketing, Nowy Styl, Kinnarps, Dobre Sklepy Rowerowe, Elint, DR Irena Eris, SFD, Galeria Wypieków Lubaszka, Ośrodek Narciarski Kluszkowce, DW Group, a także firma Renault, zapewniająca uczestnikom akcji samochód do transportu rowerów i sprzętu podczas zmagań na trasie. Głównymi sponsorami akcji Podróż dla Innych są firmy DHL Express, DHL Parcel i DHL Fracht.

(źr. DHL Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.