Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS uruchomił nową sortownię w Mysłowicach

Nowe centrum logistyce UPS do obsługi przesyłek o przepustowości 6 tysięcy paczek na godzinę ma ponad trzykrotnie większą powierzchnię niż poprzedni obiekt. Oficjalnie nowa sortowania została otworzona pod koniec maja tego roku, ale operacyjnie działa już od kilku tygodni. To co wyróżnia to centrum od innych podobnych w kraju, to możliwość wjazdu samochodów kurierskich do środka magazynu i załadunek oraz ich rozładunek bezpośrednio przy linii sortera.

Nowe centrum ma powierzchnię 11 tys. metrów kwadratowych i wyposażone jest w nowoczesny system taśm transportowych, które umożliwiają sort nawet 6 tys. paczek na godzinę. Wewnątrz obiektu znajdują się miejsca parkingowe dla 170 samochodów kurierskich. W nowym centrum zatrudnionych będzie docelowo ponad 110 osób włączając w to pracowników call center. Inwestycja w Mysłowicach zastąpi sortownię zlokalizowaną w Katowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek umożliwi firmie UPS wsparcie przedsiębiorstw różnej wielkości, działających w południowej Polsce w dotarciu do klientów w pozostałych regionach Polski, Europie i poza granicami. - Polska jest dla UPS ważnym rynkiem. W pierwszym kwartale bieżącego roku osiągnęliśmy wzrost eksportu o ponad 20 proc. – powiedział Pavel Adamovsky, dyrektor generalny UPS Polska. - Ta inwestycja jest dowodem na to, że z ogromnym zaangażowaniem wspieramy rozwój działalności naszych klientów i ułatwiamy im dotarcie na rynki międzynarodowe.


Mysłowice zostały wybrane przez UPS ze względu na swoje usytuowanie, w pobliżu wielu firm produkcyjnych głównie z branż u automotive oraz centrów biznesowych, obsługujących firmy na terenie całego kraju oraz lotniska w Katowicach, gdzie UPS zainwestował w zwiększenie pojemności lotniczego cargo. Od 3 kwietnia ruch powietrzny między Katowicami a lotniczym centrum logistycznym firmy UPS w Kolonii jest realizowany samolotem Boeing 737-300 obsługiwanym przez linie lotnicze ASL Airlines. Samolot ten ma on o 25 proc. większą pojemność niż wykorzystywane dotąd dwa samoloty turbośmigłowe ATR. - UPS wdraża w Europie program inwestycyjny o wartości 2 miliardów dolarów - powiedział Daniel Carrera, prezes UPS na Europę Wschodnią. - Dostarczamy teraz szybciej przesyłki z Polski na terenie całej Europy i oferujemy wcześniejsze dostawy ekspresowe w Polsce.   
W listopadzie 2016 roku, UPS ogłosił rozszerzenie usług ekspresowych na 25 tys. kodach pocztowych w całej Polsce, oferując wcześniejsze dostawy o określonym czasie. Wprowadzone w listopadzie usprawnienia poprawiły również czasy dostawy z Polski do 27 europejskich państw. Dzięki temu klienci korzystający z usługi UPS Standard™ mogą zaoszczędzić nawet dobę czasu tranzytu. Dodatkowo, we wrześniu 2015 r. firma UPS otworzyła wartą 20 milionów dolarów sortownię przesyłek w Strykowie.  

O UPS: firma jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie (USA), świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie www.UPS.com. W Polsce UPS rozpoczął działalność w 1992 roku poprzez usługi firmy partnerskiej – “PPS Polkurier”, którą UPS przejął w marcu 2001. W roku 2005, firma dokonała przejęcia Messenger Service Stolica S.A., aby w dalszym ciągu wzmacniać swoje możliwości na polskim rynku. W 2015 UPS przejął firmę Poltraf w celu umocnienia swojej pozycji w sektorze medycznym.
(red./źr. UPS))

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.