Dodaj ogłoszenie o pracy


CTL Logistics chwali się dobrymi wynikami za rok 2016

Rok 2016 był bardzo dobry dla CTL Logistics – ogłasza firma w podsumowaniu wyników. Rekordowe przewozy w Niemczech (wzrost pracy przewozowej o 43 proc.) i bardzo dobre wyniki spółki CTL Logistics w Polsce (wzrost masy przewiezionych towarów o 19 proc.) dobrze rokują na kolejne lata.


Przez cały 2016 rok, miesiąc po miesiącu, rosły przewozy CTL Logistics GmbH na rynku niemieckim. Łącznie spółka przewiozła 4 168 246 ton, co daje wzrost o prawie 24 proc. w stosunku do roku 2015. Z kolei jeśli chodzi o pracę przewozową, to niemiecka spółka Grupy CTL zanotowała wzrost niemal o 43 proc. i wykonała ją na poziomie 1 629 853 tys. tkm.
- Jest to efekt ciężkiej pracy włożonej w jakość oferowanych usług, która dla naszych klientów w Niemczech ma kluczowe znaczenie przy wyborze wykonawcy przewozów. Przez ostatnie kilka lat wypracowaliśmy sobie markę zaufanego, przewidywalnego, stabilnego i dbającego o każdy detal partnera biznesowego, co procentuje dobrymi wynikami - podkreśla Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.
Bardzo dobre wyniki zanotowała też polska spółka z Grupy CTL - CTL Logistics. W 2016 roku przewiozła 9 600 303 ton, co daje wzrost aż o 19 proc. w stosunku do 2015 roku. Z kolei praca przewozowa głównej spółki przewozowej z Grupy CTL wzrosła o 3 proc. w stosunku do 2015 r. i ukształtowała się na poziomie 3 005 415 tys. tkm.
- Niestety, mimo wzrostu wolumenów na szeroko rozumianym rynku transportowym rok 2016 to kolejny okres spadków towarowych przewozów kolejowych w Polsce. Ta tendencja utrzymuje się od lat, gdyż transport kolejowy nie jest w stanie konkurować z transportem drogowym. Bez wsparcia rządu, zmiany przepisów i zasad obowiązujących na rynku transportowym w Polsce ta tendencja prawdopodobnie się utrzyma. Drugim istotnym priorytetem jest zwiększenie średniej prędkości przewozowej i likwidacja tzw. wąskich gardeł na szlakach kolejowych. Składane w tym zakresie obietnice i ambitne prognozy  okazały się do mrzonkami - podsumowuje Jarek Król.  

(źr. CTL Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.