Dodaj ogłoszenie o pracy


Citylogin – czyli jak FM Logistic dostarcza towary do centrów dużych miast

Citylogin to rozwiązanie FM Logistic, które jest odpowiedzią na pojawiające się potrzeby w zakresie sprostania ograniczeniom wjazdu pojazdów do centrów wielkich metropolii. Projekt został właśnie zainicjowany przez FM Logistic w historycznym centrum Rzymu.


Działania takie jak projekt Citylogin podejmowane są w Grupie FM Logistic od wielu lat, a ich celem jest ochrona środowiska naturalnego. Inicjatywy mające na celu wsparcie polityki zrównoważonego rozwoju są elementem strategii praktycznie w każdym z krajów, w którym operator prowadzi swoją działalność. Najnowszy projekt Citylogin to przykład zaangażowania firmy w ekologiczną logistykę. W ramach tego projektu, operator inwestuje w zakup samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym. System nowoczesnej i proekologicznej floty obsługiwany jest z pomocą specjalistycznego oprogramowania, które umożliwia zarządzanie całym łańcuchem dostaw, od załadunku samochodu do zoptymalizowania trasy dostawy, umożliwiając w ten sposób kontrolowanie pojazdów w czasie rzeczywistym.

Prace nad projektem rozpoczęły się już w 2014 roku. Po testach trwających kilka miesięcy, które zakończyły się powodzeniem w 2015 roku, FM LOGISTIC, we współpracy z włoskim przewoźnikiem  Mag-Di wdrożyło innowacyjny koncept zwany Citylogin. W pierwszym etapie dostawy nowymi pojazdami realizowane były do ścisłego, historycznego centrum Rzymu. Dzisiaj samochody o maksymalnej pojemności 20m3 regularnie wykonują dostawy do 5 tys. punktów sprzedaży na terenie stolicy Włoch. Dzięki nim zużycie energii spadło o około 20 proc. przy jednoczesnym znacznym obniżeniu emisji CO2 (oszczędności 90 ton w 2015).

Zadowalające rezultaty pilotażowego etapu Citylogin, zachęciły zarząd FM Logistic do wdrożeniu projektu w innych dużych miastach europejskich. W pierwszym etapie wybrane zostały  Paryż, Madryt, Mediolan, Kraków, Warszawa, Poznań i Moskwa. Do końca 2019 roku to nowoczesne rozwiązanie ma być dostępne także dla klientów w Lizbonie, Londynie i Amsterdamie.

- W FM Logistic ważnym obszarem są inwestycje w innowacje. Nieustannie dbamy o to, by w miarę dostępnych na rynku możliwości, wdrażać optymalizacje usprawniające łańcuchy dostaw. Citylogin to nasza nowa inicjatywa, która dodatkowo pozwala wszystkim uczestnikom rynku wywierać pozytywny wpływ na środowisko – mówi Maciej Lisicki, dyrektor ds. innowacji w transporcie – odpowiedzialny za projekt w strukturach FM Logistic.
(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.