Dodaj ogłoszenie o pracy


ALC koordynatorem rozkładów lotów na polskich lotniskach

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wydał decyzję o powołaniu Airport Coordination Limited (ACL) na  koordynatora rozkładów lotów w Porcie Lotniczym Chopina w Warszawie, Porcie Lotniczym Poznań – Ławica, Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Porcie Lotniczym Wrocław – Strachowice.

 

Koordynacja na lotnisku w Warszawie będzie prowadzona od 25 marca 2012 roku, natomiast w pozostałych portach w okresie związanym z Turniejem Euro 2012, tj. od 1 czerwca do 8 lipca 2012 roku. ACL to niezależna, brytyjska organizacja, która działa od 1992 roku. ACL świadczy usługi związane z zarządzaniem rozkładami lotów dla 29 portów lotniczych na świecie. Na ośmiu z nich prowadzi koordynację. Jest to również firma doświadczona w realizacji usług poza granicami Wielkiej Brytanii. Prowadzi koordynację na lotniskach w Dublinie, Dubaju oraz  Toronto (lotnisko Toronto City Airport).

 

ACL posiada doświadczenie w zakresie koordynacji rozkładów lotów w ramach organizacji czasowych imprez masowych, np. finały European Football Club Cup. Jest również odpowiedzialna za koordynację brytyjskich lotnisk podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.
(źr. ULC)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.