Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS rozszerza usługi Worldwide Express na 117 państw

 

Dzięki temu UPS dostarcza więcej przesyłek międzynarodowych na świecie niż jakikolwiek inny przewoźnik. Dostawa paczki w usłudze UPS Worldwide Express™ zagwarantowana jest następnego dnia roboczego do godz. 10.30, północy lub do godz. 14, w zależności od destynacji. W 2016 roku UPS wprowadził tę usługę na rynek w 52 nowych krajach i terytoriach. Na tym nie koniec. UPS planuje zainwestować 2 mld dolarów w Europie do 2019 r. aby rozszerzyć liczbę destynacji, poprawić czas i tranzyt oraz zwiększyć ogólną wydajność.

Rozszerzenie zasięgu przez UPS było podyktowane rozwojem rynku i handlu globalnego. Ekonomiści ze Światowej Organizacji Handlu przewidują dalszy wzrost handlu w tym roku i jeszcze wyższy w przyszłym. Ostatnio, ważnym rynkiem dla eksporterów z USA stała się Republika Dominikany, głównie dzięki umowie o wolnym handlu pomiędzy dwoma krajami. Ponadto dostępność usługi na rynkach takich jak Albania, Andora, Armenia, Białoruś, Cypr, Gruzja, Mołdawia i Malta zapewnia europejskim firmom więcej możliwości prowadzenia działalności na tych rynkach.
- UPS inwestuje w nowe rozwiązania, które rozszerzają globalne połączenia dla naszych klientów. Usługa zapewnia najwyższą jakość dostawy dla najbardziej pilnych przesyłek” mówi Jim Barber, Prezes UPS International. Dzięki ostatniej ekspansji zasięg tej usługi obejmuje 117 państw, co stanowi prawie 95% globalnego PKB i 96% realnego importu.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.