Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser inwestuje w nowe magazyny w Austrii, Francji i Niemczech

Dachser, inwestuje w nowe magazyny w Austrii, Francji i Niemczech, chcąc tym samym umocnić jeszcze bardziej swoją pozycję na rynku usług logistyki kontraktowej w Europie.

Pod koniec czerwca 2016 roku odbyła się ceremonia symbolicznie inaugurująca rozwój centrum logistycznego w Hörsching obok Linz w Austrii. Nowy magazyn będzie miał około 10 tys. mkw. przestrzeni magazynowej i ponad 20 tys. miejsc paletowych. Otwarcie nowego magazynu, w który Dachser zainwestował ok. 10 mln euro, planowane jest na początek 2017 r. W nowym obiekcie Hörsching będą wykonywane kompleksowe usługi z jednego źródła: magazynowanie i dedykowane usługi jako integralna część logistyki kontraktowej, bezpośrednie połączenia w ramach rozległej sieci transportowej w Europie oraz usługi przewozu drogą morską i lotniczą świadczonych przez Dachser Air & Sea Logistics.
W Centrum Logistycznego w Überherrn (zlokalizowanym w niemieckim landzie Saara) Dachser zainwestował w magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 11 tys. mkw., na której znajduje się 22 tys. regałów oraz 600 mkw. przestrzeni biurowej. Wartość inwestycji wyniosła 10 mln euro. Magazyn ma zostać otwarty w październiku 2016 r. i ma on stworzyć 80 nowych miejsc pracy. Lokalizacja w Überherrn posiada podwójną funkcję w sieci Dachser: centrum logistyczne prowadzi regularne usługi jako oddział w ciągu dnia, a o 20.00 rozpoczyna pracę sieci jako Eurohub dla scentralizowanej obsługi ładunków drobnicowych. Dzięki lokalizacji obok rzeki Saara, Dachser łączy transport lądowy z trasami międzykontynentalnymi oraz płynnie wiąże je z przewozami morskimi i lotniczymi w ramach realizowanych usługi importowych i eksportowych.
Natomiast we Francji, Dachser zwiększył swoje powierzchnie magazynowe w dwóch lokalizacjach. W miejscowości Salon de Provence, mieszczącej się na południu kraju w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, otwarto magazyn oferujący 12 tys. mkw. z miejscami na 14,5 tys. palet. Powiększono także istniejący magazyn w Reims, na północy Francji. Lokalizacja ta, dysponująca miejscami na 27 tys. palet, oferuje usługi logistyki kontraktowej głównie dla klientów sprzedających wina i alkohole oraz firm przemysłowych.  

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.