Dodaj ogłoszenie o pracy


45 magazynów Prologis z akredytacją zrównoważonego rozwoju

Prologis opublikował coroczny raportu zrównoważonego rozwoju. Raport przedstawia działalność firmy w trzech obszarach zrównoważonego rozwoju: dbałości o środowisko naturalne, odpowiedzialności społecznej oraz etyki i ładu korporacyjnego

W 2015 r. akredytację w zakresie zrównoważonego rozwoju otrzymało 45 obiektów magazynowych o łącznej powierzchni 1 mln 390 tys. metrów kwadratowych (15 milionów stóp kwadratowych). Obecnie Prologis dysponuje łącznie 173 zrównoważonymi budynkami o powierzchni 6 mln 310 tys. metrów kwadratowych (68 milionów stóp procentowych) na terenie 15 krajów. Wzrósł  udziału instalacji solarnych w produkcji energii elektrycznej o 30 megawatów (MW) do poziomu 149 MW w dziewięciu krajach. 73 procent portfoliooperacyjnego wykorzystuje obecnie energooszczędne oświetlenie (w 2014 roku było to 68 procent).

Firma i Fundacja Prologis przekazały lokalnym organizacjom non-profit 1,5 miliona dolarów amerykańskich. Pracownicy poświęcili ponad 9,9 tys. godzin na wolontariat, w tym na globalną akcję społeczną Prologis IMPACT Day, w ponad 60 organizacjach non-profit działających w obszarze edukacji, opieki społecznej i środowiska. W ramach programu Prologis Space for Good - 18 organizacji non-profit  mogło przez 105 miesięcy bezpłatnie korzystać z powierzchni dystrybucyjnej. Prologis został wyróżniony przez Green Street Advisors jako lider sektora funduszy REIT pod względem ładu korporacyjnego trzynasty rok z rzędu.
- W minionym roku wiele wspólnie osiągnęliśmy  w zakresie zrównoważonego rozwoju i za to chciałabym szczególnie podziękować moim współpracownikom, którzy są dla mnie ogromną inspiracją w codziennej pracy – powiedziała Jeannie Renne-Malone, vice president, Sustainability. - Ich działalność na rzecz ograniczenia  oddziaływania naszej firmy na środowisko, współpraca ze społecznością lokalną, jak również nienaganna etyka zawodowa są fundamentem naszego programu zrównoważonego rozwoju. Wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby Prologis sprostał    globalnym wyzwaniom, a także aby nasz program zrównoważonego rozwoju wywarł trwały, pozytywny wpływ na przyszłe pokolenia.

Raport zweryfikowany przez podmiot zewnętrzny, przygotowano na podstawie zaleceń Global Reporting Initiative (GRI). Został opracowany zgodnie z wytycznymi w zakresie raportów zrównoważonego rozwoju (GRI G4) oraz suplementem dotyczącym sektora budowlanego i nieruchomości (CRESS) według  podstawowego wariantu.

Raport w języku angielskim można w całości przeczytać pod adresem: http://www.prologis.com/docs/Prologis%202015%20Sustainability%20Report.pdf.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.