Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS rozszerza sieć magazynów do obsługi branży medycznej

Firma UPS® poinformowała o rozszerzeniu swojej sieci magazynów terenowych dla urządzeń medycznych w Europie. Nowe lokalizacje to strategicznie rozmieszczone placówki, które umożliwiają efektywne przechowywanie produktów. Usprawniają one dystrybucję w przypadku koniecznej szybkiej dostawy, zapewniają pełną widoczność towarów, ułatwiają zarządzanie ich kosztami oraz pomagają w dostosowaniu się do obowiązujących przepisów.


W roku 2014 firma UPS utworzyła w Stanach Zjednoczonych sieć terenowych magazynów urządzeń medycznych tzw. FSL (ang. Field Stocking Locations), w pełni zgodnych z przepisami obowiązującymi w sektorze ochrony zdrowia. UPS w Europie modernizuje punkty FSL położone najbliżej szpitali, wdrażając w nich systemy zarządzania jakością obejmujące monitorowanie temperatury i terminów ważności produktów. Nowe placówki FSL w Europie wzmocniły globalną sieć UPS, dzięki której terenowi przedstawiciele handlowi mogą pracować wydajniej. Urządzenia medyczne są przechowywane bliżej szpitali, co ułatwia ich szybką dostawę w pilnych przypadkach. Wszystkie placówki UPS są objęte najlepszymi w branży programami zapewniania jakości i zgodności z przepisami oraz zostały w pełni zintegrowane z globalną siecią transportową UPS.
 - Duża część urządzeń medycznych jest zwykle przechowywana w bagażnikach samochodów przedstawicieli handlowych, co w branży określa się jako »skład bagażnikowy«” ― powiedział Jan Denecker, dyrektor ds. marketingu i strategii medycznej, UPS Europe.  - Prowadzi to do nadmiaru zapasów przy widoczności zbliżonej do zera i dalekich od optymalnych warunkach przechowywania. Sieć punktów FSL firmy UPS pomaga producentom urządzeń medycznych w rozwiązaniu tych problemów.

Ponadto, UPS otworzył ośrodek spedycji lotniczej na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, który spełnia wymogi obowiązujących przepisów i został wyposażony w system sterowania temperaturą oraz rozszerzył swój hub dla  produktów medycznych w Roermond. W sumie UPS ma ponad 50 placówek magazynowych i dystrybucyjnych wyspecjalizowanych w dostawach dla sektora medycznego. Zapewniają one odpowiednie warunki przechowywania wartościowych i wrażliwych na temperaturę produktów oraz ułatwiają ich szybką dostawę do dostawców będących ostatnim ogniwem łańcucha dystrybucji. Rozwiązania UPS dla sektora medycznego  obejmują UPS Temperature True® ― kompleksowy pakiet usług pakowania, transportu i redukcji ryzyka.
Sieć placówek FSL firmy UPS działa od roku 1995 i obejmuje ponad 1000 punktów na całym świecie. Korzystają z niej klienci z wielu branż, takich jak zaawansowane technologie, telekomunikacja, lotnictwo i kosmonautyka, przetwórstwo przemysłowe, przemysł samochodowy oraz produkcja sprzętu medycznego niepodlegającego regulacjom.

(źr. UPS / red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.