Dodaj ogłoszenie o pracy


Cztery nowe Traxxy w barwach CTL Logistics

Grupa CTL Logistics zakupiła cztery nowoczesne lokomotywy Bombardier Traxx 140 serii 185 AC. – Przewoźnik zamierza w ciągu trzech najbliższych lat o połowę odmłodzi wiek swojej floty kolejowej.

Dotąd CTL Logistics GmbH korzystał z siedmiu elektrowozów Traxx 140 serii 185 AC oraz multisystemowej lokomotywy Traxx 140 serii 186 MS, która bardzo dobrze sprawdza się w ruchu transgranicznym. Trzy nowe Traxxy już jeżdżą w barwach CTL, czwarty trafi na tory na początku lipca. Wszystkie pozyskane lokomotywy elektryczne Traxx 140 serii 185 AC będą obsługiwały przewozy w Niemczech. To pojazdy, które dobrze sprawdzają się prowadząc składy z chemią i paliwami o średnim ciężarze 1500-1600 ton.

- Trwa gruntowna modernizacja polskiej sieci kolejowej, w efekcie której wzrośnie prędkość handlowa pociągów. Aby ją w pełni wykorzystać i przygotować bardziej konkurencyjną pod kątem czasu przewozu i jakości obsługi ofertę dla naszych partnerów biznesowych, już dziś pracujemy nad odmłodzeniem naszej floty o połowę - podkreśla Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics. - Właśnie pozyskaliśmy kolejne cztery Traxxy na rynek niemiecki, szykujemy się też do zmian w parku taborowym naszej polskiej spółki.  Każdy kto chce się w przyszłości liczyć na europejskim rynku kolejowych przewozów towarowych musi już  dziś planować inwestycje w nowoczesny tabor - szybki i efektywny w eksploatacji. Bez tego trudno myśleć o rozwoju i przewadze konkurencyjnej na rynku - przekonuje.

(źr. CTL Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.