Dodaj ogłoszenie o pracy


Medal Europejski po raz drugi dla paczkomatów InPost!

Business Centre Club po raz drugi wyróżnił Grupę Integer.pl Medalem Europejskim za sieć Paczkomatów InPost. Organizatorzy konkursu: Business Centre Club (BCC), Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny docenili europejską jakość usług oferowanych przez InPost z wykorzystaniem – drugiej co do wielkości na świecie – sieci Paczkomatów.

 

Pierwszy Medal Europejski spółka zdobyła w 2008 roku za wysokie standardy usług pocztowych, świadczonych na częściowo tylko zliberalizowanym rynku. Innowacyjność urządzeń, a także wysoka dynamika sprzedaży – która na koniec I półrocza 2011 roku wynosiła 114proc. - zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Fenomenem Paczkomatów InPost jest ich niezwykła funkcjonalność. Urządzenia gwarantują odbiór przesyłki w zaledwie 17 sekund, w drodze do pracy czy domu, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnej - wybranej przez klienta - lokalizacji. Atutem usługi jest także nieosiągalna dotąd na rynku terminowość doręczeń – aż 98proc. paczek można odebrać z Paczkomatu InPost już dzień po nadaniu.

 

Jeszcze w 2011 roku i na początku 2012 roku z Paczkomatów InPost korzystać będą mogli mieszkańcy Estonii, Rosji, Hiszpanii, Cypru, Arabii Saudyjskiej oraz Chile. W ciągu czterech lat w co najmniej 20 europejskich krajach stanie 16 tysięcy tych urządzeń. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 350 mln euro. Ponadto, do końca 2011 roku Grupa Integer.pl planuje zwiększyć do 600 liczbę paczkomatów w Polsce.
(źr. Grupa Integer.pl)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.