Dodaj ogłoszenie o pracy


Darmowe WiFi w ponad 850 placówkach Poczty Polskiej

Bezterminowy i bezpłatny dostęp do Internetu poprzez sieć WiFi, wypełnianie białych plam na mapie cyfrowej Polski i możliwość kontaktu on-line z usługami administracji publicznej dla klientów – to główne cele projektu darmowego  WiFi, który właśnie został udostępniony przez Pocztę Polską w ponad 850 placówkach pocztowych. Docelowo, Poczta Polska, może wprowadzić darmowy Internet we wszystkich placówkach pocztowych.

Darmowy dostęp do sieci internet udostępniony jest w ponad 850 placówkach zlokalizowanych poza dużymi aglomeracjami. Spółka chce w ten sposób pomóc w cyfryzacji społeczeństwa, zwłaszcza w tych miejscach, w których dostęp do sieci jest mocno ograniczony technicznie lub ekonomicznie.  Na liście placówek z darmowym Internetem są także odziały Poczty  dedykowane obsłudze pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży.
Bezprzewodowy dostęp do sieci jest możliwy dla wszystkich odwiedzających placówki pocztowe. Sieć może być również otwarta dla osób znajdujących się w zasięgu hot spotów.  Aby korzystać z darmowego połączenia, wystarczy wybrać na ekranie urządzenia mobilnego siec o nazwie „ Poczta Polska”, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Klienci korzystający w ten sposób  z sieci, będą także proszeni o wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam.
Poczta Polska w drugim etapie przedsięwzięcia może udostępnić darmową transmisję sygnału poprzez WiFi we wszystkich własnych placówkach pocztowych włączając co kwartał do systemu 500 lokalizacji.
 – Projekt darmowego WiFi w placówkach pocztowych to jeden z elementów strategii Poczty Polskiej, która kładzie nacisk na cyfryzację swoich usług. Poczta Polska już pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Teraz chcemy być strategicznym partnerem administracji  w cyfryzacji usług publicznych poprzez dostęp on-line do e-usług państwa  – mówi Paweł Skoworotko, członek Zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska posiada potencjał, narzędzia i gotowe rozwiązania niezbędne do dostarczenia bezpiecznej platformy dla kontaktu obywateli z państwem i jest jedynym podmiotem na rynku, który oferuje sprawne, w pełni funkcjonalne, poświadczone wymaganymi certyfikatami bezpieczeństwa narzędzie do komunikacji z państwem.  Jest to platforma Envelo. Operator posiada także olbrzymi potencjał do realizacji dużych projektów związanych z cyfryzacją usług publicznych – dzięki sieci prawie 7500 placówek oraz pracownikom sprzedaży, listonoszom i asystentom, dociera do wszystkich obywateli na terenie całego kraju.

(źr. Poczta Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.