Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS inwestuje w rozwój sieci lądowej w Europie

UPS zamierza nadal inwestować w rozwój sieci lądowej w Europie, aby jeszcze bardziej usprawnić dostawy ze sklepów e-commerce. Dzięki temu europejskie przedsiębiorstwa i sklepy internetowe skorzystają z szybszych lądowych połączeń przy dostawach i eksporcie w granicach kontynentu.

Ecommerce Europe szacuje, że do roku 2020 obroty internetowe w Europie wzrosną do 6,6 proc. europejskiego PKB, w porównaniu z 2,2 proc. w roku 2014. Ten wzrost obrotów w handlu elektronicznym oznacza, że klienci mają większe niż kiedykolwiek wcześniej możliwości dokonywania zakupów dóbr osobistych, a także nabywania towarów i usług w sektorach tradycyjnych, takich jak produkcja przemysłowa czy branża samochodowa. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS badania pt. Pulse of the Online Shopper™, 58 proc. kupujących online rezygnuje z zakupu, jeśli ich zdaniem czas dostawy jest zbyt długi. Co więcej, 43 proc. respondentów twierdzi, że opóźnienie dostawy zmniejsza ich skłonność do dokonywania kolejnych zakupów u tego samego dostawcy.
Krótsze czasy dostawy oznaczają także większe możliwości korzystania z eksportu przez wszystkie przedsiębiorstwa w Europie. Przeprowadzone przez UPS w 2015 r. badanie pt. European SME Exporting Insights - które objęło ponad 10 tys. właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, w tym 1040 z Polski -  wskazuje że polskie przedsiębiorstwa eksportujące mają znaczną przewagę nad przedsiębiorstwami, które działają wyłącznie na rynku krajowym.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.