Dodaj ogłoszenie o pracy


BCT Gdynia nagrodzony za projekt „T-Scale Intermodal"

BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy został laureatem nagrody w 11. edycji konkursu o prestiżową nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego. BCT otrzymał nagrodę za projekt „T-Scale Intermodal – platforma do wymiany informacji o transporcie intermodalnym”.

Celem projektu było stworzenie rozwiązania elektronicznego, które działając w oparciu o platformę T-Scale Intermodal zapewniałoby efektywne zarządzanie postawieniami wagonów na terminal kolejowy. BCT jako kluczowy partner biznesowy projektu było odpowiedzialne za zaprojektowanie schematów procesów biznesowych, ich praktyczne testowanie i generowanie materiałów do analizy a także wdrażanie i testowanie kolejnych faz rozwojowych projektu. Sam projekt, realizowany w ramach europejskiego programu LOGICON, trwał półtora roku i zakończył się finalnym wdrożeniem rozwiązania na terminalu. Jego efektem jest zastąpienie klasycznego planowania organizacji ruchu intermodalnego opartego na dokumentacji papierowej i komunikacji bezpośredniej pomiędzy uczestnikami procesu, wspólną platformą elektroniczną umożliwiająca jednoczesny dostęp wielu uczestników procesu do tych samych informacji i zleceń. Beneficjentami tego rozwiązania są operatorzy logistyczni, przewoźnicy intermodalni i terminale oferujące przeładunki intermodalne.

- Zależało nam na stworzeniu narzędzia, które z jednej strony ułatwiałoby dostęp do informacji, znajdującej się w jednym miejscu i aktualizowanej na bieżącą a z drugiej eliminowałoby błędy typowo ludzkie tym samym podnosząc wiarygodność tej informacji – mówi Piotr Frąckowiak, Intermodal Manager BCT. - Udało nam się stworzyć platformę, która niesie korzyści dla całej branży w zakresie redukcji kosztów działania, standaryzacji komunikacji czy skrócenia czasu dostaw.

Celem konkursu jest uhonorowanie projektów dotyczących wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, a także innych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych. Bezwzględnym wymogiem konkursowym jest zrealizowanie projektu w praktyce - ocenie nie podlegają prace teoretyczne czy opisy zamiaru realizacji. Proces oceny zgłoszonych projektów jest dwuetapowy – każdy z projektów podlega weryfikacji formalnej i merytorycznej.
Nagroda Polskiego Towarzystwa Logistycznego dla BCT została oficjalnie wręczona podczas XIII edycji Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2016, największego wydarzenia branży logistycznej w tej części Europy.

(źr. BCT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.