Dodaj ogłoszenie o pracy


Hellmann utrzymuje dobre wyniki po trzecim kwartale

Był to też kolejny kwartał poprawiających się wyników operacyjnych - poinformował Hellmann Worldwide Logistics Polska. W tym roku, był to kolejny kwartał zwiększającej się dynamiki przychodów, które osiągnęły w tym czasie 17proc.

 

Najwyższa dynamika wzrostu przewiezionych wolumenów pochodzi ze sprzedaży usług frachtu morskiego oraz całych pojazdów krajowych. 
Szybka dynamika wzrostu wolumenu całych pojazdów transportu krajowego, wynosząca 150% w trzecim kwartale, pozwoliła osiągnąć poziom wprowadzający firmę do grupy pierwszoplanowych graczy na rynku krajowego FTL.

 

„Dynamiczny rozwój frachtów morskich, będących od lat wizytówką Hellmanna wraz z konsekwentną budową - od podstaw - silnej pozycji w transporcie całych pojazdów krajowych jest odzwierciedleniem strategii Hellmann Worldwide Logistics Polska, która polega na rozwoju naszych stałych już mocnych stron oraz poszukiwań nowych dźwigni wzrostu” mówi Jacek Przybyłowski – Dyrektor ds. Rozwoju.

 

Klamrą spinającą wszystkie działania spółki są zintegrowane i zaawansowane rozwiązania logistyczne wraz z usługami magazynowymi, dzięki którym Hellmann Worldwide Logistics Polska pozyskał w tym roku kilku kluczowych klientów. Dało to podstawę do przedłużenia umowy najmu magazynu w Strykowie o powierzchni 20 000 m2 na pięć lat. Magazyn ten jest całkowicie wypełniony.
(źr. Hellmann Worldwide Logistics)


 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.