Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics wdraża program zrównoważonego rozwoju

ID Logistics, wdrożył program zrównoważonego rozwoju, który jest jednym z elementów wewnętrznego systemu zarządzania jakością w Grupie ID Logistics - CID.  

Program opiera się na trzech, kluczowych  filarach: środowisko, społeczeństwo i gospodarka. W ramach działań na rzecz ochrony środowiska ID Logistics skupi się redukcji zanieczyszczeń i zużycia energii, wody, gazu, materiałów eksploatacyjnych (folia, karton, etykiety) oraz recykling i zarządzanie odpadami. Szczególny nacisk, przy współpracy z klientami, operator położy na wykorzystanie „zielonych" technologii oraz innowacyjnych rozwiązań w ramach zarządzania łańcuchami dostaw. W zakresie działań społecznych celem ID Logistics jest bycie odpowiedzialną firmą jako pracodawca i podmiot gospodarczy obecny w lokalnych społecznościach. Przeprowadzone projekty, m.in. programy szkoleniowe i akcje edukacyjne, będą ukierunkowane na wzrost zaangażowania pracowników oraz bezpieczeństwo i higienę pracy. ID Logistics będzie także wspierać udział pracowników w akcjach na rzecz lokalnych społeczności (m.in. zbiórki żywności, pomoc dla domów dziecka, wspieranie krwiodawstwa oraz inne). Projekty zgłaszane przez pracowników mogą dotyczyć zarówno samej działalności firmy, np. ulepszeń procesów operacyjnych, jak i wsparcia akcji prospołecznych, kierowanych do społeczności lokalnych. Już teraz w magazynach działają tzw. skrzynki na pomysły. W obszarze „gospodarka“, ID Logistics ukierunkuje się na wzmocnienie efektywności ekonomicznej oraz wspieranie klientów przy wdrażaniu optymalnych i innowacyjnych rozwiązań logistycznych.   

Wszystkie centra dystrybucyjne w Polsce, zarządzane przez ID Logistics, co roku będą poddawane wewnętrznej ocenie, przeprowadzonej w oparciu o cztery kategorie/poziomy definiujące stopień zaawansowania oddziału – Debiutant, Dobry, Doskonały i Wybitny. To, jaką kategorię otrzyma magazyn, będzie uzależnione od zakresu i stopnia trudności zrealizowanych działań. Ocenie poddawany jest każdy z projektów zrównoważonego rozwoju. Za nadzór nad realizacją programu w Polsce, przedstawianie propozycji, wybór projektów i ich ocenę, odpowiada Komitet Zrównoważonego Rozwoju, w skład którego wchodzą dyrektorzy (operacyjny, R&D, personalny), project manager, processes and lean manager oraz menadżerowie i specjaliści ds. jakości.  
Program zrównoważonego rozwoju ID Logistics realizowany będzie także przy zaangażowaniu i współpracy z klientami.

W tym roku wszystkie centra dystrybucyjne oraz oddziały firmy  w Polsce zostaną certyfikowane zgodnie z wymogami kategorii „Debiutant“. Projekty będą dotyczyć aspektu środowiskowego (monitoring zużycia energii, wody i materiałów eksploatacyjnych, segregacja odpadów w biurach), społecznego (akcje propracownicze – propagowanie zdrowego stylu życia – parkingi rowerowe przy centrach dystrybucyjnych, bezpieczeństwo i higiena pracy, szkolenia z bezpieczeństwa pracy i udzielania pierwszej pomocy) oraz gospodarczego.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.