Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC uruchomiło regularne połączenie Kutno – Chengdu

30. kwietnia 2016 roku na terminalu PCC Intermodal w Kutnie odbyła się uroczystość uruchomienia regularnego pociągu Kutno – Chengdu. Operatorem połączenia na linii Kutno - Brześć jest spółka PCC Intermodal. Na granicy Polsko – Białoruskiej, aż 41 x 40’ kontenerów będzie przeładowywanych na platformy szerokotorowe, skąd rozpocznie się ich dalsza podróż do Chin. Transit time pociągu z centralnej Polski (Kutno) do Chengdu wyniesie około 11 dni.
W czasie uroczystości partnerzy z Chin ogłosili oficjalne uruchomienie biura Chengdu w Polsce, a Naczelnik Urzędu Celnego w Łodzi Kazimierz Gołygowski wręczył Prezesowi PCC Intermodal S.A. Dariuszowi Stefańskiemu oficjalny dokument, potwierdzający uruchomienie Magazynu Czasowego Składowania na terenie terminalu kontenerowego Kutno.
W Kutnie krzyżują się główne szlaki komunikacyjne korytarzy: Wschód – Zachód i Bałtyk – Adriatyk. Kutno jest symbolem połączenia nowego szlaku jedwabnego ze szlakiem bursztynowym. Ładunki chińskie z Kutna będą dalej dystrybuowane w głąb Europy za pomocą sieci regularnych połączeń PCC Intermodal S.A.:
- 6 razy w tygodniu do Rotterdamu
- 5 razy w tygodniu do Hamburga
- 4 razy w tygodniu do zagłębia Ruhry (Duisburg)
- 9 razy w tygodniu do regionu Berlina/ Brandenburgii (Frankfurt Oder)
- 6 razy w tygodniu na Dolny Śląsk, Górny Śląsk oraz do Dębicy.

W uroczystości uruchomienia pierwszego pociągu PCC z Kutna do Chin, wzięli udział m.in. przedstawiciele władz prowincji Sichuan w Chinach, miasta Kutno, Urzędu Celnego w Kutnie.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.