Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zbudował centrum dystrybucyjne dla BMW

Prologis, zakończył budowę i przekazał do użytku budynek w Prologis Park Bratislava - typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 25,4 tys. mkw., który powstał na zamówienie Grupy BMW.
Nowoczesny, szyty na miarę potrzeb klienta, budynek wyposażony jest w oświetlenie LED, pomieszczenia z kontrolowaną temperaturą, liniowe podświetlenie fasady, indywidualny monitoring, rozwiązania IT i moduł przeznaczony na składowanie towarów niebezpiecznych (ADR). Budynek będzie pełnił funkcję  centrum dystrybucji części zamiennych obsługujące całą Europę Środkową. - Obserwujemy stały popyt ze strony firm motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, które często oczekują obiektów dostosowanych ściśle do swojej działalności – powiedział Martin Polák, senior vice president i szef regionalny Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. - Otwarty budynek jest doskonałym przykładem możliwości Prologis w zakresie dostarczania powierzchni dostosowanych do wymagań klienta w kluczowych lokalizacjach. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym projekcie.
Prologis Park Bratislava to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, dwa kilometry od miejscowości Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego lotniska. Park składa się obecnie z 13 budynków o łącznej powierzchni produkcyjnej i dystrybucyjnej ponad 320 tys. mkw. Z portfolio ponad 520 tys. mkw. powierzchni, Prologis jest wiodącym dostawcą nieruchomości logistyczno-dystrybucyjnych na Słowacji (stan na 31 marca 2016 r.).

Prologis, Inc., jest światowym liderem na rynku nieruchomości logistycznych skoncentrowanym na dynamicznie rozwijających się rynkach z wysokimi barierami wejścia. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 62 milionów metrów kwadratowych w 20 krajach (stan na 31 marca 2016). Prologis wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne ponad 5,2 tys. różnym klientom obejmujących dwie główne kategorie: B2B oraz handel detaliczny/usługi e-fulfillment.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.