Dodaj ogłoszenie o pracy


Corning przedłużył umowę z SEGRO

Corning Optical Communications, pierwszy klient SEGRO w Europie Centralnej, przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej i produkcyjnej w SEGRO Logistics Park Stryków. W negocjacjach uczestniczyły firmy Knight Frank i Axiimmo, reprezentując najemcę.

Współpraca pomiędzy SEGRO i Corning trwa już od 10 lat, od momentu rozpoczęcia działalności dewelopera w Polsce. Obiekt o powierzchni 43 tys. mkw., to budynek szyty na miarę – build to suit. Był to jednocześnie pierwszy budynek SEGRO w Europie Centralnej, który do dzisiaj pozostaje jednym z największych projektów dewelopera w regionie. Powierzchnia, z której korzysta Corning, jest aktualnie podzielona na: magazyn, produkcję zmechanizowaną, produkcję ręczną oraz ośrodek badawczo-rozwojowy. Od 2010 r. działa w nim także laboratorium testów i kwalifikacji, gdzie testowane są i kwalifikowane produkty dla użytkownika końcowego. Zakład w Strykowie jest największym obiektem Corning w Europie. Produkowane w nim kable światłowodowe i inne rozwiązania optyczne dla telekomunikacji, trafiają na rynki europejskie, na Bliski Wschód i do Afryki. Odbiorcą tylko 1 proc. towarów jest rynek polski, aż 99 proc. jest eksportowanych. Roczna produkcja kabli światłowodowych dostarczana przez zakład w Strykowie wystarczyłaby, aby 100-krotnie opleść kulę ziemską. - Dzięki naszym produktom do wielu europejskich domów trafiają najnowsze technologie, w tym między innymi usługa FTTH czyli szerokopasmowe usługi teleinformatyczne takie jak internet, telewizja HDTV czy VoIP. W Polsce FTTH nie jest jeszcze bardzo popularne, ale za granicą korzysta z niego coraz więcej użytkowników - mówi Mariusz Bielawski, dyrektor Corning Optical Communications.
Corning Optical Communications, którego główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, istnieje od ponad 160 lat i zatrudnia blisko 35 tys. pracowników. Posiada ponad 100 fabryk i biur na całym świecie, m.in. w Polsce.
SEGRO Logistics Park Stryków jest jedną z kluczowych inwestycji dewelopera w Polsce i największym centrum logistycznym SEGRO w Europie Centralnej.

(źr. SEGRO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.