Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchamia bezpośrednie połączenie do Włoch

Dachser, ogłosił uruchomienie w maju tego roku kolejnej linii drobnicowej. Tym razem jest to bezpośrednie połączenie ze Strykowa przez Sosnowiec do Padwy. Transporty w obu kierunkach realizowane będą pięć razy w tygodniu, we wszystkie dni robocze.
To pierwsze bezpośrednie połączenie tego operatora z Polski na Półwysep Apeniński. Dotychczas przesyłki klientów Dachser były przewożone do Włoch przez centra przeładunkowe w Monachium i Lozorno pod Bratysławą. Do obsługi przewozów na tej trasie firma wykorzystywać będzie 6 kontenerów oraz 3 samochody BDF. Z linii skorzystać mogą wszyscy klienci Dachser, zarówno ze strony polskiej jak i włoskiej.
- Start bezpośredniej linii do Padwy pozwoli na znaczne usprawnienie transportu między Polską a Włochami. Dzięki temu połączeniu będziemy w stanie transportować przesyłki zdecydowanie szybciej i przy mniejszym ryzyku uszkodzeń, eliminując przeładunki po drodze. Czas dostaw z naszego kraju do okolic Rzymu skróci się w rezultacie do 48 godzin, co przyśpieszy procesy logistyczne naszych klientów. Otrzymywaliśmy ze strony włoskiej wiele sygnałów dotyczących zainteresowania uruchomieniem tej linii dla podmiotów wysyłających swoje towary do Polski, ale nie mamy wątpliwości, że będzie ona popularna także wśród naszych rodzimych eksporterów – komentuje Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 428 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 26,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 78 mln przesyłek o łącznej wadze 37 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.