Dodaj ogłoszenie o pracy


Głosowe sterowanie procesem sortowania w Grupie VIVE

VIVE Group, specjalizująca się w recyclingu tekstyliów w Polsce i Europie uruchomiła innowacyjną technologię głosowego sterowania procesem sortowania. System ten wykorzystuje unikalne w skali światowej rozwiązanie Fibersort.

Uruchomienie głosowego systemu w VIVE Group jest kolejnym etapem realizacji strategii firmy zakładającej inwestycje w nowoczesne rozwiązania i stworzenie najwyższych standardów jakościowych usług branży recyklingu tekstyliów na polskim rynku. Grupa dysponuje obecnie najnowocześniejszą w Polsce, w pełni zautomatyzowaną linią do sortowania odzieży używanej. Oprócz tego rozpoczęła proces inwestycyjny w bardzo nowoczesną linię do produkcji paliwa alternatywnego, po jego zakończeniu uruchomi regularne dostawy do Cementowni Ożarów S.A., należącej do międzynarodowego koncernu CRH.
- Innowacyjna technologia głosowego sterowania procesem sortowania VIVE Group to jedna z najnowocześniejszych linii tego typu w Europie. Przy 3 zmianach, system jest w stanie przesortować nawet 120 do 150 ton tekstyliów na dobę. Na pierwszym sortowaniu mamy 10 stanowisk, na etapie sortowania głosowego - 16 stanowisk. W sekcji sortowania na asortymenty linia ma 8 taśmociągów głównych, 34 stanowiska dmuchawek i pozwala na sortowanie 34 różnych asortymentów. W ciągu doby technologia może uruchomić podmuchy sprężonego powietrza nawet do 0,5 miliona razy. – mówi Mariusz Baran, Dyrektor Operacyjny VIVE Textile Recycling. - Łączna długość pasów transmisyjnych, które są zainstalowane na wszystkich etapach sortowania to około 1,5 km. Technologia działa na różnych etapach z różnymi prędkościami. Surowiec na końcu swojej drogi porusza się z prędkością 40 razy większą niż na początku. Elementy konstrukcji linii sortowania oraz prasy ważą w sumie ponad 250 ton i zostały przetransportowane do Kielc 37 samochodami ciężarowymi. Technologia Fibersort rozpoznaje 24 kategorie asortymentu. System sortujący zaprojektowany został przez belgijską firmę Valvan Baling Systems. – dodaje Mariusz Baran, prezes zarządu VIVE Textile Recycling.
yściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa z wielu branż.

Grupa VIVE
Dziewięć powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, została założona w 1992 roku i od wielu lat jest liderem w branży recyclingu tekstyliów. Grupa VIVE nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes, VIVE Innovation, VIVE Retail Services, Dimatex i Eco-Collections. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Tauron Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

(źr. Grupa VIVE)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.