Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic inwestuje w magazyny przyszłości

W strukturach grupy FM Logistic, powstał Dział Automatyzacji, którego zadaniem jest opracowywanie – we współpracy z klientami i firmami partnerskimi – innowacyjnych i optymalizacyjnych rozwiązań o dużej wartości dodanej, wpisujących się w ramy projektu magazynów przyszłości.

Spośród rozwiązań, które mają tworzyć magazyny przyszłości FM Logistic, testowane są nowe urządzenia oraz trwają prace nad ich wdrożeniem na terenie magazynów firmy w Europie i w Polsce, wśród których znalazły się m.in.
- moduł rozcinania opakowań zbiorczych;
- zrobotyzowane ramię - roboty nowej generacji, zwane „cobotami”, przeznaczone do współpracy z człowiekiem, wyposażone w czujniki wykrywające obecność ludzi w swoim bezpośrednim otoczeniu i zaprogramowane pod kątem optymalizacji i standaryzacji prostych czynności manipulacyjnych oraz znaczącego zmniejszenia dolegliwości mięśniowo-szkieletowych pracowników;
- robot kartezjański - zapewnia automatyczny rozładunek palet przy dowolnej konfiguracji warstw, bez żadnej uprzedniej regulacji, przy równoczesnym systematycznym zasilaniu jednej lub kilku linii pakowania;
- scentralizowane gniazdo owijania palet – uniwersalne rozwiązanie dla wszelkich formatów;
- platforma przeładunkowa Autodock.

Moduł rozcinania opakowań zbiorczych, depaletyzator kartezjański, scentralizowane gniazdo owijania palet, zrobotyzowane ramię czy też platforma przeładunkowa Autodock – wszystkie te rozwiązania pozwalają oferować klientom przemysłowe podejście do copackingu i dystrybucji towarów, od fazy koncepcyjnej po wstawianie towarów na regały sklepowe.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.