Dodaj ogłoszenie o pracy


Eppendorf i Werner Kenkel w gronie klientów FM Logistic

Rok 2016 rozpoczął się wyjatkowo dobrze w FM Logistic. Do grona klientów tego opratora dołączyły kolejne dwie firmy: Eppendorf i Werner Kenkel. FM, także jako jeden z pierwszych operatorów wdrożył zaawansowane usługi logistyczne dla wymagającego sektora health oraz klientów z sektora przemysłu.
Eppendorf to niemiecki producent sprzętu laboratoryjnego obecny w 25 krajach, gdzie prowadzi krajową i międzynarodową dystrybucję swoich produktów. Od 2016 roku za logistykę w Polsce odpowiada FM Logistic. Werner Kenkel natomiast to wiodący polski producent tektury falistej i opakowań. Kontrakt obejmuje zarządzanie magazynowaniem, przeładunkiem i transportem, a całość obsługiwana jest przez FM Logistic.

FM Logistic to francuska firma założona w 1967 r., posiadająca obecnie swoje centra logistyczne w 12 krajach Europy, Azji (Chiny) i Ameryki Południowej (Brazylia). W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów (2 obiekty), Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Jarosty, Olszowa, Pruszków i Błonie. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie. Firma zatrudnia w Polsce blisko 3 tys. osób, dysponuje ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej i flotą w sumie około 3 tys. pojazdów.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.