Dodaj ogłoszenie o pracy


Rekordowe obroty na rynku promowym – podsumowanie wyników DFDS

Miniony rok zakończył się dla DFDS rekordowym wynikiem – informuje portal promyskat.pl. Obroty grupy wyniosły w 2015 r. 13,5 miliarda koron duńskich (DKK) i wzrost o 5 procent. Armator zapowiada, że podwyższy ten wynik w 2016 roku. Według przedstawicieli DFDS, w 2016 r. obroty powinny wzrosnąć o kolejne 6 procent.

Zysk, jaki osiągnął DFDS w 2015 roku wyniósł 1,07 miliarda koron duńskich. To rekordowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym, bowiem w 2014 r. wyniósł on 571 milionów DKK (czyli wyższy o 89 proc.). Szczególnie dobrze zakończył się czwarty kwartał. Zysk przed opodatkowaniem w okresie od października do grudnia 2015 r. wyniósł 178 milionów DKK i  wzrost o 137 procent w porównaniu z wcześniejszym rokiem (w 2014 r. było to 75 milionów DKK). Tak dobre wyniki możliwe były do osiągnięcia przede wszystkim dzięki poprawie wykorzystania dostępnej przestrzeni na trasach przez kanał La Manche.

- Rok 2015 był dla DFDS rekordowy. Naszym celem jest dalsze poprawianie wyników. Mamy zabezpieczoną wydolność żeglugową, by odnosić korzyści z dalszego wzrostu wielkości przewozów na kluczowych europejskich rynkach. Jesteśmy też mocno zaangażowani w poprawę poziomu satysfakcji klienta oraz dalszy wzrost naszej efektywności - powiedział Niels Smedegaard z DFDS.

(źr. PromySkat.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.