Dodaj ogłoszenie o pracy


Rozwój żeglugi śródlądowej, giełda ładunków intermodalnych, młodzi na rynku pracy – to niektóre tematy Transport Week'2016

W dniach 8-10 marca 2016 na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie odbędzie się konferencja Transport Week 2016. W wydarzeniu udział wezmą m. in. przedstawiciele czołowych linii żeglugowych i kontenerowych, portów morskich, operatorów terminali i portów oraz przewoźników, operatorów intermodalnych i logistyków, a także najważniejsze polskie instytucje związane z gospodarką morską.

Tegoroczny Transport Week to 3 dni międzynarodowych konferencji: Ports and shipping of tomorrow 2016, Baltic Container Conference 2016 oraz Intermodal Conference 2016, a także bezpłatna sesja polskojęzyczna, która odbędzie się drugiego dnia wydarzenia. W jej ramach odbędą się 3 seminaria.  

Oprócz konferencji głównych, podczas Transport Week 2016 odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących. W dniu 9 marca w godz. 10.30-13.45 zapraszamy na seminarium - „Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce” - organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Podczas spotkania zanalizowany zostanie polski rynek przewozów śródlądowych. Prof. Adam Bolt przedstawi uwarunkowania hydrotechniczne komunikacji śródlądowej, a Marek Świeczkowski przybliży temat innowacji w żegludze na przykładzie klastra Północ-Południe. W ramach tej sesji Michał Górski ze spółki Pętla Żuławska powie o rozwoju turystyki wodnej w Polsce.

Z kolei portal Pracujwlogistyce.pl zaprasza w dniu 9 marca w godz. 10.30-14.30 na ciekawe spotkanie pt. „Czas na giełdę ładunków intermodalnych?”, w trakcie którego eksperci rynku intermodalnego będą rozważać, w jaki sposób skupić na jednej platformie wszystkich graczy z rynku intermodalnego.

Udział ww. seminariach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji, której można dokonać na stronie: http://www.transportweek.eu/registration-form.html

Wydział Ekonomiczny UG zaprasza studentów do udziału w spotkaniu pt. "Kształcenie  studentów a oczekiwania rynku transportowego", które odbędzie się w godz. 13.00-15.30. Oprócz wystąpień przedstawicieli pracodawców Pomorza, którzy przybliżą profil „wymarzonego kandydata do pracy” swoimi doświadczeniami z praktyk podzielą się również studenci WE w ramach podsumowania badania „prawda o praktykach”.

Transport Week to ważne wydarzenie zarówno w Polsce, jak i w Europie. Każdego roku gromadzi znakomitych prelegentów oraz przedstawicieli z branży polskiej oraz europejskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m. in. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Więcej informacji na temat możliwości udziału oraz szczegółowy program wydarzenia, dostępne są na stronie http://www.transportweek.eu/ .

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.