Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic inwestuje w sieci drobnicowe

FM Logistic rozbudowuje infrastrukturę do obsługi projektów drobnicowych. W pierwszym kwartale 2016 roku firma powiększy infrastrukturę drobnicową o ponad 5 tys. m2 powierzchni rozładunkowej. Inwestycje objęły istniejące już magazyny: w Sosnowcu (po rozbudowie  2,5 tys. m2), w  Lućmierzu (2 tys. m2) i Robakowie koło Gądek(2,5 tys. m2).
- Dzięki rozwojowi infrastruktury mamy możliwość systematycznego zwiększania połączeń bezpośrednich pomiędzy magazynami, co wpływa znacząco na skrócenie czasu realizacji dostaw – mówi Piotr Mroczka, dyrektor ds. operacji transportu krajowego w FM Logistic.
FM Logistic posiada obecnie w całej Polsce 15 hubów przeładunkowych i dalej sukcesywnie rozwija każdy z nich tak, by spełniał najwyższe standardy rynkowe. Operator rozpoczął projekt drobnicy krajowej w roku 2014. W 2015 r. dynamika wzrostu obrotów z tytułu usługi drobnicowej wyniosła ponad 30 proc. Przesyłki drobnicowe aktualnie stanowią 40 proc. aktywności transportowej operatora.  Stabilny wzrost wolumenów jest możliwy dzięki sieci platform przeładunkowych i profesjonalnemu działowi handlowemu. Produkt dedykowany jest głównie producentom FMCG.  
Celem FM Logistic w roku 2016 jest podwojenie obecnej dynamiki wzrostu oraz uruchomienie dystrybucji paczkowej dla klientów z sektora farmaceutycznego.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.