Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker uruchomił nowy hub drobnicowy na Ukrainę

Przesyłki klientów DB Schenker z całej Europy będą trafiać na Ukrainę przez podkrakowski terminal operatora. Firma poinformowała właśnie o uruchomieniu nowego hub’u drobnicowego.  

– Teraz wszystkie przesyłki będą trafiać do Krakowa, a następnie przez terminal w Kijowie do odbiorców finalnych. Połączenia zyskają na regularności, a każdy klient otrzyma informację o przewidywanym czasie dostawy – mówi Agata Kasprzyk, kierownik ds. zarządzania międzynarodowym procesem drobnicowym w DB Schenker w Polsce.
Przez Małopolskę będą przewożone na Ukrainę wszystkie towary z portfolio klientów DB Schenker. Powstanie hubu oznacza dla terminalu dodatkowe, regularne połączenie w tygodniu na Ukrainę. Dotychczas przesyłki w sieci DB Schenker były dostarczane do odbiorców na Ukrainie bezpośrednio z poszczególnych państw. Jedynie nieliczne kraje konsolidowały swoje wysyłki. Do naszego wschodniego sąsiada, przez Polskę, trafiały np. przesyłki klientów DB Schenker z Bułgarii i Grecji.
Hub w Krakowie to nie pierwsza tego typu inicjatywa DB Schenker. Operator logistyczny stosuje podobne rozwiązania w Europie. Przykładowo, przesyłki wysyłane do takich państw jak Serbia, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra są konsolidowane w Austrii.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.