Dodaj ogłoszenie o pracy


Polska Grupa Pocztowa podniosła skuteczność doręczeń

Polska Grupa Pocztowa  (jeden z członków Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych), przeprowadziła badania jakości doręczeń przesyłek pocztowych. Wyniki wskazują, że niemal 100 proc. przesyłek zleconych operatorowi do obsługi w ostatnim kwartale zostało doręczonych w terminie.

 

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury wskaźniki terminowości doręczeń przesyłek w obrocie krajowym nie powinny być niższe jak na poziomie 85 proc. w terminie D+3 oraz 97 proc. w kategorii D+5. Wskaźniki dla PGP SA wynoszą analogicznie 87,6 proc. oraz 99,9 proc. Badanie zostało przeprowadzone na wybranej grupie 600 tysięcy przesyłek zwykłych rejestrowanych zleconych do obsługi PGP SA w okresie trzech miesięcy od lipca do września 2011 roku.

 

Badanie kontroli jakości Polskiej Grupy Pocztowej ma na celu weryfikację skuteczności i terminowości doręczeń przesyłek. Unikalne kody, które otrzymuje operator od nadawcy, są skanowane i rejestrowane w systemie elektronicznym. Pozwala to na monitorowanie drogi jaką pokonuje list od nadawcy do odbiorcy i wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości w obrocie korespondencją. Polska Grupa Pocztowa to alternatywny operator pocztowy, który specjalizuje się w obsłudze klientów masowych. Współpracuje z największymi przedstawicielami branży telekomunikacyjnej, energetycznej, ubezpieczeniowej czy bankowo-finansowej. Oprócz tradycyjnych usług pocztowych, PGP SA zapewnia outsourcing dystrybucji e-faktur i odpowiada za komunikację z pozyskanymi klientami.

 

Polska Grupa Pocztowa jest jednym z Członków - Założycieli Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych. Kluczowym motywem powołania organizacji zrzeszającej niezależnych operatorów pocztowych jest walka o zapewnienie prywatnym firmom uczciwych warunków do konkurowania na zmonopolizowanym jeszcze rynku.

(źr. PGP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.