Dodaj ogłoszenie o pracy


Właściciel PCC Intermodal sprzedał 10 mln akcji

Spółka PCC SE dokonała transakcji sprzedaży 10 milionów sztuk akcji PCC Intermodal S.A. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na kolejne działania inwestycyjne. Nabywcami akcji były polskie instytucje finansowe, a ostateczną cenę sprzedaży ustalono na poziomie pln 4,40 za akcję.


Transakcja ta jest związana z realizacją przez Akcjonariusza postanowień Umowy Inwestycyjnej, o której Spółka informowała Raportem Bieżącym nr 48/2011. Duże zainteresowanie ofertą wyrazili inwestorzy instytucjonalni, co jest potwierdzeniem tego, że obecna na GPW, od niespełna dwóch lat, spółka zyskuje stabilnych oraz stałych inwestorów. Ostateczna cena sprzedaży została ustalona na poziomie pln 4,40 za akcję. Nabywcami akcji były polskie instytucje finansowe. W transakcji wystąpiła nadwyżka popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych, których zapisy zostały zredukowane. Akcje zostały alokowane renomowanym polskim funduszom OFE i TFI.

 

W drugim etapie transakcji, Zarząd Spółki dokona podwyższenia kapitału zakładowego, które będzie odpowiadało co do wartości i wielkości powyższej transakcji tj. - prywatnej emisji do PCC SE 10 milionów sztuk akcji po cenie 4,40 złotego za akcję.
- 44 miliony złotych to kwota optymalna z punktu widzenia aktualnych potrzeb kapitałowych Spółki. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na dalszy dynamiczny rozwój Spółki oraz umożliwi realizację planów inwestycyjnych związanych z rozbudową sieci regularnych połączeń intermodalnych" - powiedział Dariusz Stefański, Prezes Zarządu PCC Intermodal S.A.

 

Zarząd Spółki nie planuje przeprowadzać kolejnych podwyższeń kapitału w ramach przyznanego mu upoważnienia w okresie najbliższych 12 miesięcy. PCC Intermodal S.A. jako pierwsza spółka z branży debiutowała z sukcesem na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kilka tygodni temu Spółka spełniła złożoną inwestorom podczas debiutu obietnicę - uruchomiła w Kutnie nowoczesny Terminal przeładunkowy dla rejonu centralnej Polski. Rynek kapitałowy docenił konsekwentnie realizowaną przez zarząd strategię oraz potencjał rozwojowy branży intermodalnej.
(źr. PCC SE, więcej szczegółów w raporcie bieżącym na www.pcc-intermodal.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.