Dodaj ogłoszenie o pracy


Pobierz kolejne wydanie Przeglądu Tygodniowego PwL.pdf nr 14

Ostatni kwartał roku, to gorący czas w branży TSL, często nazywany "okresem żniw w logistyce", a to z racji wzmożonego ruchu towarowego. Wymaga to dobrej organizacji pracy i dobrej motywacji pracowników do większej wydajności. To również czas kiedy ujawnia się najwięcej talentów w firmach. O tym jak zarządzać czasem pracy, jak motywować pracowników nie stresując ich oraz  jak duże znaczenie ma dobre zarządzanie talentami piszemy właśnie w  wydaniu Przeglądu Tygodniowego PwL.pdf nr 14. Jak zawsze nie zabraknie też nowinek technicznych - tym razem podajemy przykład wdrożenia systemu do zarządzania zasobami ludzkimi. W rubryce Kobiety w logistyce, rozmawiamy z Paniami z Fiege, a w ABC zawodów TSL wyjaśniamy na czym polega praca na stanowisku kupca usług transportowych.

W numerze nr 14:
 - "Do pracy przychodzimy z pasją" - czyli jak zachęcić pracownika do identyfikacji z firmą? Rozmowa z Edwinem Osieckim wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży DHL Express Polska
- Chcesz zmotywować pracowników? Wyluzuj! 
- Zarządzanie talentami - w firmach może zabraknąć specjalistów?
- Czas pracy w trakcie podróży służbowej - Zarządzanie czasem pracy w świetle obowiązujących przepisów w zakresie czasu pracy cz.II
- Nowinki Techniczne - Wdrożenie systemu HCM Epicor na przykładzie firmy dystrybucyjnej
- Kobiety w logistyce
Traktujmy innych tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani - Patrycja Dachowska kierownik centrum dystrybucyjnego Fiege Sp. z o.o
Czasem zastanawiam się czy spedycja to dobre miejsce pracy dla kobiet...? - Agata Kozielska kierownik ds. rozwoju spedycji międzynarodowej Fiege Sp. z o.o
ABC zawodów TSL

 

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 14

Chcesz otrzymywać Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf - zapisz się do newslettera już dzisiaj, subskrypcja jest bezpłatna!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.