Dodaj ogłoszenie o pracy


Uruchomiono bezpośrednie połączenie drobnicowe z Polski do USA

Pierwsze, bezpośrednie połączenie LCL (Less than Container Load) z Polski do USA zostało właśnie uruchomione przez firmę DHL Global Forwarding. Firma wprowadziła do swojego portfolio nową usługę 20 września w ramach transportu LCL - bezpośredni serwis typu Direct Box łączący Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.


 - Rocznie przewozimy blisko 2 miliony metrów sześciennych drobnicy. Nowe połączenia są częścią strategii uruchamiania rozwiązań opartych na bezpośredniej konsolidacji, których efektem są solidne i efektywne usługi. O konieczności uruchomienia nowego serwisu z Polski do Stanów Zjednoczonych utwierdziły nas rosnące statystyki wolumenu przesyłek na tym kierunku – mówi Michał Kołodziejski, dyrektor produktu morskiego.

 

Usługa Direct Box z Polski do USA gwarantuje niezawodność frachtu, ponieważ statek wypływa z kontenerami co tydzień, niezależnie od ich zapełnienia. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość śledzenia przesyłki, gwarantująca pełną transparentność frachtu w drodze do punktu docelowego. - Dzięki temu rozwiązaniu skracamy również czas tranzytu z Łodzi do Nowego Jorku do 16 dni. Jest to wyjątkowy serwis umożliwiający nam bardzo szybki i sprawny transport LCL do USA - dodaje Michał Kołodziejski.

Przykładowe terminy dostaw realizowanych z Centralnego Magazynu Drobnicowego w Łodzi:
Łódź – Nowy Jork 16 dni
Łódź – Boston 23 dni
Łódź – Houston 28 dni

(źr. DHL Global Forwarding)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.