Dodaj ogłoszenie o pracy


Optymistyczne prognozy CTL Logistics

Od stycznia operator kolejowy CTL Logistics przewiózł ponad 8 mln ton towarów, czyli o ok.10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku. Firma po podsumowaniu wyników pierwszego półrocza, coraz bardziej optymistycznie patrzy w przyszłość.

 

CTL Logistics wg najnowszych danych UTK zajmuje drugie miejsce w rankingu firm transportu kolejowego pod względem pracy przewozowej, jest też trzecią firmą w Polsce przewożącą największa ilość towarów. W strukturze przewozów w II kwartale 2011 roku w dalszym ciągu dominowały przewozy węgla i koksu, które stanowią ponad połowę przewiezionej masy. W pierwszym półroczu 2011 roku, największy polski prywatny przewoźnik wykonał pracę przewozową na poziomie ponad 1 mld 930 tys. mln, tkm, czyli o ok. 24% więcej niż w 20101 roku, przy przewiezionej masie ponad 8 mln ton. Wypracowane wyniki dają mu miejsce na podium wśród najpopularniejszych firm przewoźników towarowych, z których korzysta przemysł.

 

- Obecnie jednym z kluczowych kierunków rozwoju firmy są przewozy towarów w ruchu transgranicznym na trasie Polska-Niemcy jak również wewnątrz Niemiec pomiędzy terminalami kontenerowymi, za pośrednictwem CTL Logistics GmbH. Jesteśmy firmą, która z powodzeniem współpracuje z kontrahentami zza Odry, stąd naturalnym jest, że nasze zintensyfikowane działania prowadzące do zdobywania udziałów w rynku przewozów, kierujemy na zachodnią granicę. Ponadto inwestujemy w infrastrukturę terminalową na Wschodzie. Zakładamy więc, że te dwa kierunki rozwoju wygenerują jeszcze w tym roku bardzo dobre wyniki dla spółki – wyjaśnia Jacek Bieczek, Prezes Zarządu CTL Logistics. 

Począwszy od 2011 roku w Polsce wszystkie gałęzie transportu odetchnęły po kilkuletnich słabych wynikach w branży transportowej, odnotowując wzrost wyników przewozowych. Przełamanie impasu spowodowanego kryzysem w gospodarkach europejskich powoli, ale systematycznie przyczynia się do odbudowywania relacji biznesowych w kluczowych gałęziach gospodarki, także w branży transportowej. Pokazały to już opublikowane przez Urząd Transportu Kolejowego dane za I półrocze 2011 roku. Jeżeli wszystkie spółki osiągnęły równie dobre wyniki jak CTL Logistics, można przypuszczać, że 2011 rok w kolejnictwie może być obiecujący i pełen rozwojowych inwestycji.
(źr. CTL Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.