Dodaj ogłoszenie o pracy


„Przedsiębiorczość wspiera edukację” - konkurs Damco

Firma Damco w ramach projektu "Wiekopolska musi wiedzieć" zorganizowała konkurs dla uczniów szkól ponad gimnazjalnych pt.  „Przedsiębiorczość wspiera edukację”. Logistyka wymaga kreatywności i tym właśnie muszą się wykazać uczniowie aby wygrać wycieczkę do podpoznańskiego oddziału Damco w Robakowie.  Współorganizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Logistyki.


Celem konkursu jest pobudzenie wśród uczniów inwencji twórczej w nieco innym zakresie niż typowe zadania logistyczne. Przyszli absolwenci kierunków technik spedytor i technik logistyk  będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniem z zakresu marketingu, który będzie od nich wymagał zapoznania się z działalnością firmy Damco. Klasa, która prześle najciekawsze hasło promujące Damco w Wielkopolsce, wygra całodniową wycieczkę do podpoznańskiego oddziału wraz z pokryciem kosztów transportu.
Pomysł na konkurs zrodził się w trakcie jednej z wizyt w Robakowie realizowanej w ramach projektu WMW i jest efektem rozmowy z kierownictwem oddziału Damco, które wyraziło ogromne zainteresowanie pozyskiwaniem stażystów i praktykantów do swojego placówki. Zorganizowanie wycieczki jest sygnałem dla uczniów, że firma jest otwarta na współpracę z szkołami ponadgimnazjalnymi, a także może stworzyć miejsca pracy dla ich absolwentów.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 września w trakcie konferencji podsumowującej projekt „Wielkopolska musi widzieć”, na której także przedstawiciele wszystkich szkół oraz przedsiębiorstw będą mieli okazje zapoznać się z materiałami dydaktycznymi powstałymi w ramach projektu.

 

Przypomnijmy projekt „Wielkopolska musi wiedzieć” ma na celu stworzenie platformy komunikacji, usprawnienie przepływu informacji, skonfrontowanie oczekiwań przyszłych pracodawców z istniejącymi programami nauczania oraz stworzenie pomocy dydaktycznych mających wspierać zmiany w procesie edukacji logistycznej.Portal Pracujwlogistyce.pl jest również partnerem programu.
Więcej na Logistycznej Platformie Badawczej www.lpb.wsl.com.pl w zakładce konkurs.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.