Dodaj ogłoszenie o pracy


Praca w spedycji, praca dla magazyniera Łódź, łódzkie

Centralne położenie, bliskość do Warszawy, punkt skrzyżowania się szlaków komunikacyjnych północ - południe oraz miejsce przesiadkowe kolei dużych prędkości, powodują wzrost roli logistycznej regionu Łodzi i województwa łódzkiego. To rynek pracy w spedycji i w logistyce o największym potencjale rozwoju w Polsce.

 


Łódź, jedno z największych miast Polski, z racji bliskości swojego położenia do stolicy Polski nazywana jest sypialnią Warszawy. Ale coraz częściej to ludzie z Warszawy dojeżdżają do pracy w Łodzi i w woj. łódzkim, a szczególnie ci, którzy pracują w logistyce, spedycji i transporcie. Okolice Łodzi, tak jak Skierniewice, Radomsko, Piotrków Trybunalski to lokalizacje o ogromnym znaczeniu w logistyce. Do tego grona zalicza się również Stryków, z racji skrzyżowania dwóch autostrad dzisiaj to jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w logistyce. To także atrakcyjny region pracy dla spedytorów, logistyków, kurierów, magazynierów i wszystkich innych zawodów związanych z branżą TSL.

 

Z racji umiarkowanych cen powierzchni magazynowo-biurowych (znacznie niższych niż w rejonie Warszawy i woj. mazowieckiego) operatorzy logistyczni wyprowadzają swoje siedziby z Mazowsza lokując je chętnie w Łodzi i woj. łódzkim. Kształtują tym samym rynek pracy w logistyce, który stale rośnie i zwiększa podaż wolnych miejsc pracy dla spedytorów i logistyków. To w woj. łódzkim znajdują się największe centra dystrybucyjne artykułów FMCG i szybko rotujących. To Łódź i okolice zaopatrują największe markety w Polsce i tworzą zaplecze logistyczne naszych zakupów. Stąd zapotrzebowanie na różne zawody w logistyce i szybki wzrost pracy dla spedytorów, logistyków, kierowców, dyspozytorów, magazynierów, etc.
Rynek logistyczny podobnie jak w województwie mazowieckim jest jednym z największych pracodawców w tym rejonie. Każdy kto szuka pracy w zawodzie spedytor czy pracy w transporcie powinien zwrócić uwagę na ten region Polski, bo warto. Można tutaj nie tylko znaleźć odpowiednią posadę, ale także uczestniczyć w rozwoju największego rynku logistyczno - dystrybucyjnego w naszym kraju i przyłożyć do tego rozwoju swoją cegiełkę. Z pewnością rodzi to wyzwania i daje możliwości szybszego awansu i rozwoju zawodowego, który trudniej byłoby osiągnąć w innych regionach Polski.

 

Tak dynamiczne tempo rozwoju przyciąga tutaj nowe firmy, które chcąc pozyskać jak najszybciej dobrych pracowników oferując dobre warunki pracy i płacy. To dopiero początek ekspansji, wraz z uruchomieniem autostrady na odcinku Strykowa przyjdzie też prawdziwy rozkwit tego regionu, a za tym miejsc pracy w logistyce. Warto więc już dzisiaj przyjrzeć się temu rynkowi pracy i jego pracodawcom, aby w porę móc zareagować aplikacją na atrakcyjne oferty pracy.
(opr. PwL.pl)

 

Szukasz pracy w Łodzi, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim zobacz oferty pracy:

Zobacz wszystkie oferty pracy: http://www.pracujwlogistyce.pl/oferty

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.