Dodaj ogłoszenie o pracy


Praca w transporcie i w spedycji Katowice, śląskie

Śląsk, to najważniejszy region na logistycznej mapie Polski. To również zagłębie pracodawców i pracy w transporcie i w spedycji. Stolicą logistyczną Śląska są Katowice i to właśnie tam skupia się centrum zarządzania logistyką, transportem i spedycją w tym regionie Polski.

 

Bliskość woj. śląskiego do granicy z Czechami i Słowacją, a zarazem położenie w środku węzłów komunikacyjnych łączących porty morskie Polski z Południem Polski zarówno trasami drogowymi jak i kolejowymi, dają szczególną pozycję Katowicom i całemu woj. śląskiemu pod względem lokalizacji logistycznej. Dynamika wzrostu zarówno inwestycji logistycznych, magazynowych oraz terminali kolejowo - drogowych powoduje, że jest to najatrakcyjniejszy rynek logistyczny w naszym kraju. A jeśli wzrastają inwestycje i sprzedaż usług to za tym idzie rozwój miejsc pracy w transporcie i spedycji. Szczególnie nie brakuje pracy dla spedytorów i operatorów kolejowych, dyspozytorów, kupców usług transportowych, w transporcie kolejowych i drogowym. To tutaj tez dociera szeroki tor łączący bezpośrednio Polskę z Ukrainą, czyli z rynkami wschodnimi. Terminal w Sławkowie z linią LHS regularnie obsługuje składy pociągów kontenerowych, a nowy terminal intermodalny w Gliwicach łączący porty Trójmiasta ze Śląskiem to najszybciej rozwijający się terminal przeładunkowy w Polsce. Praca w spedycji czy transporcie również jest ciekawa jak cała śląska i katowicka logistyka. Do tego węzły drogowe i połączenia z zachodnią granicą autostradą powodują, że region ten należy do najbardziej atrakcyjnych regionów w logistyce.

To tutaj tez znajduje się najwięcej szkół średnich kształcących w zawodach technik spedytor i technik logistyk. Młodzieży, która zasila wolne wakaty pracy w spedycji, transporcie i logistyce. To tutaj też odbywają się co roku targi logistyczne, które jeszcze bardziej podkreślają znaczenie tego regionu Polski w rozwoju logistycznym. Jeśli szukasz pracy w transporcie, przygotuj się że będzie ona związana z transportem drogowym, albo kolejowym i przede wszystkim z kontenerami. Jeśli szukasz pracy w spedycji to również będzie to praca związana ze spedycją drogową i spedycją kolejową. Taka specyfika tego regionu. W województwie śląskim swoje położenie znalazły też największe huby najbardziej znanych firm kurierskich. To także dobre miejsce pracy dla kurierów, zarówno aglomeracyjnych w obrębie miast Śląska, jak i krajowych oraz międzynarodowych. Warto też wspomnieć o szybko rozwijającym się lotnisku Pyrzowice Katowice, które również w przewozach cargo zajmuje coraz wyższe miejsce każdego roku. To powoduje, że wzrasta zapotrzebowanie na takie zawody jak spedytor lotniczy, czy agent celny, albo wszelkie inne zawody związane z transportem lotniczym. Warto spróbować swoich sił na tym rynku pracy!


Zobacz oferty pracy w transporcie i spedycji w Katowicach i woj. śląskim:

zobacz wszystkie oferty pracy: http://www.pracujwlogistyce.pl/oferty

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.