Dodaj ogłoszenie o pracy


Monitoring 4 tys. naczep grupy Transalliance

Europejska grupa spedycyjna Transalliance do końca bieżącego roku zainstaluje w 4000 swoich naczep urządzenia monitorujące Tx-Magellan GEO dostarczone przez firmę Transics. Obecnie wszystkie samochody ciężarowe przewoźnika są wyposażone w komputery pokładowe Transics. Ich integracja z platformą do zarządzania naczepami pozwoli zoptymalizować wykorzystanie parku naczep i przyczyni się do zwiększenia efektywności prowadzonej działalności transportowej. Dzięki temu rozwiązaniu firma będzie posiadała zawsze aktualną informację na temat lokalizacji wszystkich swoich naczep, nawet w sytuacjach, gdy nie będą one podpięte do ciągników lub będą ciągane przez samochody podwykonawców.

 

Firma posiada ponad 60 oddziałów w całej Europie, a jej flota liczy ok. 3 200 pojazdów. Każdy samochód ciężarowy wyposażony jest w komputer pokładowy, który za pośrednictwem Intranetu jest połączony z narzędziami informatycznymi grupy. Podjęta w 2002 r. decyzja o zintegrowaniu komputerów pokładowych była częścią globalnej strategii firmy, mającej na celu obniżenie kosztów operacyjnych, optymalizację usług i udostępnienie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Kolejnym krokiem w ramach tej strategii jest decyzja o zakupie platformy do zarządzania naczepami.

 

Francuska grupa spedycyjna posiada blisko 4 tys. naczep. Do ich obsługi firma często wykorzystuje podwykonawców. - Niekiedy trudno jest o przejrzystą informację na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się dana naczepa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest podłączona do ciągnika lub gdy przewozi ją podwykonawca. Z kolei brak takich informacji znacznie utrudnia skuteczne planowanie transportu i efektywne wykorzystanie posiadanych przez nas zasobów - mówi Alexandre Michel, prezes zarządu Transalliance.

(źr. Transics International NV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.