Dodaj ogłoszenie o pracy


Zostań eco-driverem - mistrzostwa o Puchar Prezesa Schenker

10 września dobyła się druga edycja mistrzostw eco-driving o Puchar Prezesa Schenker Sp. z o.o. Celem mistrzostw jest propagowanie ekologicznej i ekonomicznej jazdy, a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Firma zachęca dostawców i podwykonawców do ograniczania emisji spalin oraz zmiany sposobu jazdy, co ma realny wpływ na nasze środowisko oraz bezpieczeństwo na drogach.

 

Zawody odbyły się na autodromie Polskiego Związku Automobilowego koło Sochaczewa. Czterdziestu finalistów, wyłonionych na podstawie testu teoretycznego spośród absolwentów kursu eco-driving, konkurowało w zakresie ekologicznej i ekonomicznej jazdy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
W organizację tegorocznego wydarzenia zaangażował się dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, a patronem konkursu było ZMPD (Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych). Na mistrzostwach pojawili się także producenci samochodów ciężarowych. Do udziału w spotkaniu zaproszono także przedstawicieli Policji, Parlamentarzystów oraz Wojewodę.
- Pierwsze Mistrzostwa, które odbyły się w 2010 roku okazały się ogromnym sukcesem. Współpracujący z nami przewoźnicy i dostawcy podeszli do tematu bardzo ambicjonalnie i z pełnym przekonaniem – mówi Andrzej Wierzbicki dyrektor ds. zarządzania flotą pojazdów Schenker Sp. z o.o. – Dlatego czuliśmy się wręcz zobowiązani do tego, by Mistrzostwa wpisały się na stałe w kalendarz imprez, których jesteśmy inicjatorem i organizatorem.

 

Pomysł na Mistrzostwa wyrósł z wcześniejszych działań prowadzonych przez spółkę mających na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych podwykonawców spółki - firm przewozowych oraz zatrudnianych przez nich kurierów - Akademii Kuriera i Przewoźnika DB Schenker.
- Do dziś w ramach naszych programów przeszkoliliśmy już ponad 1750 kurierów – mówi Andrzej Gluźniewicz koordynator ds. współpracy z przewoźnikami Schenker Sp. z o.o. – Współpracujący z nami kurierzy i przewoźnicy są ambasadorami naszej spółki, to oni mają bezpośredni kontakt z klientem, ale także to oni są widoczni na drogach i ulicach polskich miast tworząc nasz obraz w społeczeństwie. Jest dla nas bardzo ważne, by czuli się związani z naszą firmą i czuli się jej częścią.

 

Celem Akademii Kuriera DB Schenker jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych kurierów. W ramach Akademii prowadzone są m.in. szkolenia z zakresu: kontaktu z klientem, reklamacji, współpracy z ubezpieczycielem. Dodatkowo, wspólnie z wyspecjalizowanymi instruktorami firma prowadzi szkolenia z zakresu ekonomicznej oraz bezpiecznej jazdy.
Natomiast drugi program Akademia Przewoźnika DB Schenker wspiera właścicieli firm przewozowych w rozwoju ich biznesu. Zakres szkoleń obejmuje m.in. proces rekrutacji i wdrażania kurierów do pracy, zarządzanie firmą transportową, zespołem kurierów, zarządzanie zmianą z wykorzystaniem metodyki projektowej.
Akademia Przewoźnika oraz Akademia Kuriera rozwijają się od 2006 roku. Wówczas celem projektu było rozwiązanie problemów wynikających z braku kurierów na rynku pracy. Działania Akademii wsparły wtedy poddostawców w pozyskaniu i wdrożeniu nowych kurierów do zawodu. We współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy w całej Polsce operator logistyczny skierował ofertę zarówno do osób z doświadczeniem, jak i chcących zdobyć nowy zawód. Wyłonieni kandydaci uczestniczyli w bezpłatnym, finansowanym przez PUP kursie na prawo jazdy. Po zdanym egzaminie rozpoczynali wdrażanie do zawodu pod okiem trenerów firmy i przeszkolonych Kurierów - Opiekunów. W 2007 roku projekt Akademii Kuriera Schenker uzyskał Honorowy Patronat Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
(źr. Schenker Sp. z o.o)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.